ה-Elevator ובנק לאומי חוברים לקידום חברות פינטק

הגופים הכריזו על מסלול חדש שיפעל במסגרת תוכנית ההאצה של האלבייטור (Elevator) בכל חברה יושקעו 20 אלף דולר

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
ענבל אורפז

שבוע לאחר שתאגיד הבנקאות סיטי (citi) הכריז על פתיחת בתחום הפיננסים, גם בנק לאומי מצטרף לחגיגת החדשנות.

תוכנית ההאצה האלבייטור (Elevator) וקבוצת לאומי הודיעו הבוקר על פתיחת מסלול לקידום חברות טכנולוגיה פיננסית (פינטק).

לפני מספר חודשים התקבלה בבנק לאומי החלטה אסטרטגית להרחיב את ההשקעות בטכנולוגיה, במסגרתה . בנוסף, הבנק משקיע 250 מיליון שקל בקרן של חיים שני ומשה ליכטמן. בכך, לאומי מצטרף לבנק פועלים שהשיק לפני למעלה משנה קרן של 80 מיליון שקל להשקעה בסטארט-אפים בתחום הפינטק.

תוכנית ההאצה, שתפתח בספטמבר, תימשך 6 חודשים במהלכם החברות ישכנו במשרדי האלבייטור בתל-אביב ויקבלו ליווי צמוד והדרכה. התוכנית מיועדת לחברות בטכנולוגיות הקשורות לתחום הבנקאות ומתמקדמות בשיפור חווית הלקוח בנושאים כמו תשלומים, ניהול השקעות, ניהול פיננסי אישי, מסחר, ניהול סיכונים, אבטחה, ושירותים ומוצרים נוספים.

בנק לאומיצילום: לימור אדרי

כל חברה שתשתתף בתוכנית תקבל השקעה של 20 אלף דולר ובנוסף תקבל חבילת שירותים נלווים, כמו שירותי חשבונאות ויחסי ציבור, בשווי של כ-200 אלף דולר. חברות שישתתפו בתוכנית יקבלו גישה מרחוק לסביבת הפיתוח של לאומי כבטא סייט (Beta Site), וליווי עם מומחי הפיתוח הטכנולוגי של הבנק.

מאיץ הסטארט-אפים

האלבייטור הוקמה כתוכנית ההאצה הראשונה בארץ. משרדי התוכנית ממוקמים ברחוב אחד העם בתל-אביב מול בניין הבורסה והיא מתמקדת בבניית חברות בשלבים המוקדמים עם דגש על בניית מוצרים לשווקים בינלאומיים. לאחרונה האלבייטור השלים גיוס של 10 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים ומוסדיים סיניים שמיועדים להשקעות סיד.

לרוב, התוכנית מציעה ליזמים חלל עבודה משותף ותוכנית ליווי של מנטורים הנמשכת ארבעה חודשים, בנוסף להשקעה של 20 אלף דולר ושירותי ענן שניתנים על ידי אמזון בעלות של עד 10,000 דולר. תוכנית ההאצה עצמה מקבלת עד 10% ממניות החברה.

פרופסור דני צידון, המשנה למנכ"ל לאומי, ציין בהודעה לעיתונות כי "בנק לאומי מאמין ביצירתיות ובחדשנות של היזמים הישראליים ושואף ללוות את חברות הטכנולוגיה הישראליות מרגע היווצרן, בשלבי צמיחתן ובבשלותן. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם Elevator , ועל האפשרות להציע לחברות המשתתפות בפרויקט בטא סייט מתקדם, בדמות מערכות המידע והתשתיות הטכנולוגיות האדירות של בנק לאומי, ואני מקווה כי תמיכתנו בחברות אלו תתפתח עד לכדי השקעה ואף רכישה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker