אמיתי זיו

החל עידן האכיפה במשרד התקשורת. אחרי 4 שנים בהם נמנע המשרד מהטלת קנסות על חברות התקשורת, השר גלעד ארדן מטיל פצצה ומודיע על קנסות כבדים יחסית שיוטלו עליהן.

"בהתאם למדיניות ארדן והנחייתו ליישם משטר אפקטיבי של אכיפה, החליט משרד התקשורת להטיל עיצום כספי על סלקום בסך 298,630 שקל, ועל בזק בינלאומי בסכום של 168,440 שקל". ההפרות שבגינן נקנסות החברות נוגעות להוראות סינון "אתרים פוגעניים".

כתבות נוספות ב-TheMarker

מה מחפשת פייסבוק בישראל? סטארט אפים ומפתחות משחקים

"מוכן לשלם כל מה שיש לי": כמה עולה לגור ליד הים?

גלעד ארדןצילום: עופר וקנין

המשרד הסביר: "קבענו הוראות לעניין חובתם של מפעילי סלולר, ושל ספקיות הגישה לאינטרנט, ליידע את לקוחותיהן בדבר הסכנות שבאתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט במגוון דרכים: משלוח עלוני מידע, פרסום המידע באתרי החברות, חיוב נציגי החברות למסירת המידע ועוד.

"כך למשל, נקבע שהחברות יציעו ללקוחות שירות לסינון אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט. השירות יוצע לצרכן ללא תשלום נוסף מעבר לתשלום הנגבה בעד שירות הגישה לאינטרנט. במסגרת פעולות הפיקוח שביצע משרד התקשורת, נמצא כי חברת סלקום חרגה מהוראות האסדרה שנקבעו בחוק וברישיון, בין השאר בכך שלא שלחה ללקוחותיה עלון מידע מודפס בנושא זה במועד ההתקשרות. עוד נמצא, כי חברת בזק בינלאומי לא שלחה עלון מידע ללקוחותיה והפרה את ההוראה המחייבת פרסום של שירות הסינון בחינם באתר האינטרנט של החברה".

מסלקום נמסר בתגובה: "עמדת סלקום היא שהיא נהגה כראוי ואף מעבר לדרישות החוק בכל הנוגע למתן שירות הסינון ללא תשלום ומתן המידע אודותיו. סלקום שוקלת עתה את צעדיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker