דאטורמה גייסה 3 מיליון דולר מסידר ואריק שמידט

הגיוס ישמש את החברה להרחבת מערך המכירות שלה לבריטניה, אוסטרליה וארה"ב ולהגדלת פעילות הפיתוח בישראל

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הסטארט אפ הישראלי דאטורמה (Datorama), המפתח פלטפורמה שמנתחת עבור מפרסמים קמפיינים שמתנהלים במספר ערוצים במקביל, הודיע היום על השלמת סבב גיוס ראשון של 3 מיליון דולר.

בסבב השתתפה קרן סידר הישראלית ו-Innovation Endeavors של אריק שמידט. הסבב מביא את החברה, המעסיקה 12 עובדים, לסך גיוסים של 3.75 מיליון דולר. הגיוס ישמש את החברה להרחבת מערך המכירות שלה לבריטניה, אוסטרליה וארה"ב ולהגדלת פעילות הפיתוח בישראל. בעקבות הגיוס יצטרפו לדירקטוריון החברה יובל שחר ודורון אלתר מטעם Innovation Endeavors ומוטי וקנין מסידר.

המוצר של דאטורמה מאפשר למפרסמים לקבל מידע בזמן אמת מכל הערוצים בהם הם מפרסמים באינטרנט ובאמצעים המסורתיים - למשל טלויזיה, פרינט, באנרים, רשתות חברתיות. "כשמסתכלים על סוכנויות פרסום ומפרסמים גדולים הם עובדים בהרבה ערוצים במקביל, כל מותג עובד עם הרבה סוכנויות שמקבלות תקציב שיוצא על פרסום במנועי חיפוש, באנרים, מודעות בעיתונים וטלוויזיה. כשמנסים להבין מה הייתה התרומה של כל ערוץ קשה להבין מה עבד" מסביר רן שריג, מנ"כל החברה ואחד ממייסדיה, את האתגר אותו דאטורמה מנסה לפתור. החברה מרכזת במקום אחד את המידע שמתקבל מכלל הערוצים בהם סוכנויות הפרסום והמותגים מפרסמים - און ליין ואוף ליין.

רן שריגצילום: דאטורמה

דאטורמה הוקמה על ידי רן שריג, מנכ"ל החברה, אפי כהן, סמנכ"ל טכנולוגיות וקתרין ריבנט, סמנכ"לית ניהול לקוחות ביוני 2012. שריג וכהן הם יוצאי חברת הפרסום הדיגיטלי הישראלית מדיה מיינד (Media Mind), כהן היה העובד הראשון בחברה והמשיך לעבוד בה במשך 14 שנים. שריג עבד במדיה מיינד 7 שנים, בסופן הוא ניהל קבוצה של 130 איש בחום המו"פ, מוצר וחווית משתמש. מדיה מיינד הונפקה בנאסד"ק ב-2010 לפי שווי של מעט יותר מ-200 מיליון דולר, ולאחר מכן, ב-2011, נרכשה על ידי DG האמריקאית בכחצי מיליארד דולר. ריברנט, בלגית במקור המתגוררת בארה"ב, הגיע מסוכנות פרסום גדולה והייתה לקוחה של מדיה מיינד וחברה בגוף המייעץ של החברה.

במאי 2012 עזבו שלושת המייסדים את מקומות העבודה שלהם וחודש לאחר מכן הקימו את החברה. ביולי באותה שנה החברה גייסה 750 אלף דולר ממשקיעים פרטיים. סבב הגיוס נסגר עוד לפני שהחברה פיתחה מוצר, אך לחברה כבר היו שני לקוחות. בין המשקיעים בשלב הסיד שרית פירון, שהייתה סמנכ"לית במדיה מיינד ובקנשו שהובילה את קבוצת המשקיעים הפרטיים שהשקיעו בדאטורמה. משקיע נוסף בחברה הוא יובל בר גיל, שהיה מנכ"ל אירוסקאוט. שאר המשקיעים הם בכירים בחברות פרסום וטכנולוגיה.

המידע שנאסף מכלל הערוצים מופיע בצורה ברורה בגרפים הכוללים פרמטרים כמו סך הוצאות על פרסום ומכירות (בחנויות פיזיות ומקוונות). כל משתמש יכול להגדיר כיצד לשקלל כל אחד מהנתונים שנכנסים למערכת. המערכת נמצאת בענן וניתן לטעון לתוכה מידע ישן יותר מהתקופה שקדמה להטמעת המערכת. המידע מאפשר למפרסמים לעקוב אחר מגמות, לבדוק השפעות של קמפיינים בטריטוריות גיאוגרפיות מסויימות. "הלקוחות של סוכנויות הפרסום יותר מתוחכמים ודורשים היום יותר ניתוח של מה שקורה. אנחנו עוזרים להם לקח בעלות על המידע שמפוזר בכל מיני מערכות" טוען שריג. לקוחות משלמים דמי שימוש חודשיים על המערכת שנקבעים בהתאם לכמות המידע שנאסף במערכת. עלות המערכת היא מאות אלפי דולרים בשנה.

אפי כהןצילום: דאטורמה

אחד מהדברים שדאטורמה מאפשרת למפרסמים לבחון הוא השפעה של ערוצי פרסום אחד על השני - כך למשל הנתונים שהחברה מנתחת מצביעים על עליה בכניסות לעמודי של יוטיוב של מותג בתקופה שהוא עורך קמפיין פרסומי בטלוויזיה. "מנצלים את הקשר כדי להעצים את הקמפיין בזמן האמת. הכל מחובר - אפשר לראות חריגות ואפשר לראות מה עבד" אומר שריג. הלקוחות של החברה הם סוכנויות פרסומים ומפרסמים. לחברה 20 לקוחות, מתוכם 4 סוכניות גדולות שמופיעות ברשימת 20 הסוכנויות המובילות בדירוג Advertising Age.

ריכוז נתונים, שנאספים לפי פרמטרים שונים בכל ערוץ, למקום אחד ומתן תמונת מצב אחת לפרסום בכל הפלטפורמות הם אתגרים טכנולוגיים איתם מתמודדת דאטורמה. לדברי שריג, האתגרים נובעים מהקושי לחבר סוגי מידע שונים לפרמטרים אחרים (למשל מספר צפיות בכל פלטפורמה), ניתוח כמויות גדולות של מידע ממספר רב של ערוצים וחלוקה לאיזורים גיאוגרפיים שונים. בנוסף, ערוצי מידע חדשים מתווספים למערכת של דאטורמה כל הזמן בהתאם לאפיקים בהם משתמשים המפרסמים.

"הקסם הוא לעשות את זה בצורה מהירה וקלה. לכל לקוח תמיד יש ערוצים חדשים שלא עשינו איתם אינטגרציה" אומר שריג. לשם כך החברה פיתחה מערכת חכמה שיודעת לזהות מקורות חדשים ולמפות אותם המכונה Dynamic Landing Zone.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker