סיטי מקימה אקסלרטור לחברות טכנולוגיה פיננסית

התוכנית נועדה לחברות שמפתחות מוצרים טכנולוגיים לתעשיית הפיננסים הגלובלית

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

אקסלרטור חדש פותח את שעריו בפני יזמים ישראלים, הפעם בדגש על תחום הפיננסים. תאגיד הבנקאות סיטי (citi) הודיע הבוקר על הקמת אקסלרטור שיפעל במסגרת מרכז החדשנות של הבנק ברמת החייל. המחזור הראשון של התוכנית יפתח עוד ב-2013 ויימשך ארבעה חודשים, במהלכם החברות ייפגשו עם מומחי סיטי ומנטורים בתחום ויכירו מנהלים של הקבוצה בעולם. במחזור הראשון ישתתפו 5-10 חברות בכל שנה צפויים להתקיים שני מחזורים של האקסלרטור. את האקסלרטור תנהל ארנית שנער. חברות יוכלו להגיש מועמדות לאקסלרטור עד 21 באוגוסט (במייל: basecamptlv@citi.com).

התוכנית נועדה לחברות שמפתחות מוצרים טכנולוגיים לתעשיית הפיננסים הגלובלית בתחומים כמו כמו תשלומים, שווקים, מסחר ואנליזה. סיטי לא תשקיע כסף בסטארט-אפים ולא תקח מהם אקוויטי בתמורה להשתתפות בתוכנית.

"מטרת האקסלרטור לעזור לחברות סטארט אפ לבחון רעיונות מול המנטורים של סיטי, לקבל מהם פידבק מיידי ולאפשר להם לפתח מוצרים מצוינים ובדרך זו ליעל ולקצר את זמן החדירה לגופים פיננסים בינלאומיים מובילים" ציינה שנער בהודעה שפירסם הבנק לרגל פתיחת האקסלרטור. סיטי מעוניין להחשף באמצעות האקסלרטור לטכנולוגיות חדשות שעשויות לבדל אותו ממתחריו. "המהלך הזה נועד להגביר את המעורבות של התעשייה המקומית והשתתפותה בפיתוח טכנולוגיה פיננסית מסביב לעולם. המרכז נפגש עם חברות סטארט אפ מקומיות מאז שהוקם לפני כשנתיים", ציין בהודעה לירון וורמן, מנהל מרכז החדשנות של סיטי בישראל שמעסיק מעל ל-40 עובדים.

מרכז החדשנות של סיטי בישראל הוקם ב-2011 במסגרת תוכנית "יתרון יחסי" של חיים שני, שנועדה לקדם את תעשיית ההיי-טק הישראלית. כחלק מהתוכנית, נעשה ניסיון למשוך לישראל גופים פיננסים עולמיים מובילים כדי להפוך את ישראל למרכז ידע בתחום. סיטי תקבל בסך הכל 93 מיליון שקל מענקים מהמדינה. המרכז, שעבר לאחרונה למעונו בקריית עתידים, עוסק בפיתוח מוצרים ואפליקציותלשוק ההון כמו מסחר אלגוריתמי במט"ח ונגזרותיו, אפליקציות מובייל ומנועי חישוב סיכונים מבוזרים. סיטי בנק מנהל מעל ל-200 מיליון חשבונות בנק בכ-160 מדינות.

סיטי בנק
סיטי בנקצילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker