יואב לייטרסדורף גייס 27.5 מיליון דולר לקרן שנייה

YL Ventures הכריזה על סגירת הקרן החדשה שנועדה להשקעות בחברות B2B ישראליות

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קרן YL Ventures של יואב לייטרסדורף מכריזה היום על סגירת הקרן השנייה שלה - YLV II - בגודל 27.5 מיליון דולר. כמו הקרן הראשונה, הקרן נועדה להשקעה בחברות תוכנה שלא זקוקות להשקעות ראשוניות גדולות בשלבים מוקדמים. בנוסף, הקרן, שנוסדה ב-2007, הודיעה כי עופר שרייבר, שאחראי מזה שלוש שנים על איתור השקעות לקרן בישראל, קודם לתפקיד שותף. הקרן הראשונה של YL Ventures הייתה בגודל של 30 מיליון דולר.

היעד המקורי של הקרן היה לגייס 25 מיליון דולר, אך בעקבות היענות יתר של המשקיעים, היא הוגדלה ב-10%. המשקיעים ב-YL Ventures הם בעיקר אנשים פרטיים, בהם כאלו בעלי נגיעה לעולם האינטרנט.

YL Ventures תמשיך באותה אסטרטגיית השקעות שהיא גיבשה במהלך תקופת ההשקעות של הקרן הראשונה: השקעה בשלב הסיד בחברות שלא זקוקות להשקעות מסיביות כדי להגיע להישגים משמעותיים, כלומר חברות עם יעילות הון גבוהה.

יואב לייטרסדורףצילום: TheMarker

השקעה ראשונית אופיינית של הקרן תהיה 2-1 מיליון דולר. בהשקעות המשך משמעותיות יותר ההשקעה תהיה בשיתוף קרנות נוספות. הקרן מתמקדת בחברות המפתחות מוצרי SaaS (תוכנה כשירות), כלומר, מכירת שירותי תוכנה על גבי האינטרנט ותשלום לפי היקף השימוש בהם. בין התחומים בהם תשקיע הקרן החדשה: חברת תוכנה כשירות (SaaS), מחשוב ענן, ביג דאטה, סייבר סקיוריטי, תשתיות למסחר מקוון וטכנולוגיות מובייל.

בתקופה האחרונה, מספר קרנות בהן השקיעה YL Ventures מהקרן הראשונה שלה, השלימו סבבי גיוס גדולים: קליקטייל, חברת אינטרנט שמנתחת התנהגות גולשים באתרי אינטרנט ומובייל, השלימה גייסה 17 מיליון דולר. גם חברת הסייבר סקיולרט גייסה 10מיליון דולר. בינתיים רשמה הקרן אקזיט אחד - בחברת אקסלו-ווב, שנמכרה ב-2011 לליימלייט ב-40-20 מיליון דולר (בהתאם לביצועי החברה בשנים הקרובות), לאחר שהושקע בה מיליון דולר בלבד. לאחר המכירה מספר העובדים בישראל הוכפל. חברות בולטות נוספות בפרוטפוליו של YL Ventures הן אפסטרים קומרס ו-BlazeMeter.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker