בוגרות EISP 8200 מציגות: רכב אורבני וניווט בתוך בניינים

בשני המחזורים הקודמים של התוכנית השתתפו 41 חברות, מתוכן 21 חברות גייסו 22 מיליון דולר ■ 75% מהחברות שהשתתפו בתוכנית קיימות עד היום

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני כשבועיים ערכה תוכנית ההאצה EISP 8200 דמו דיי לבוגרי המחזור האחרון של התוכנית. קהל של מאות משקיעים ויזמים היי-טק הגיע ליום התצוגה שנערך במגדלי רובינשטיין בבנק הפועלים בתל-אביב. בשני המחזורים הקודמים של התוכנית השתתפו 41 חברות מתוכן 21 חברות גייסו 22 מיליון דולר. 75% מהחברות שהשתתפו בתוכנית קיימות עד היום.

במחזור הנוכחי, השלישי לקיומה של התוכנית השתתפו 21 חברות.

MUVe הוקמה על ידי אמיר זייד ובני שמעון. החברה מפתחת כלי רכב אורבני אישי – סקוטר תלת-גלגלי חשמלי שמיועד לשימוש לטווחי התניידות קצרים במשקל של 12 קילוגרם או פחות. ל-MUVe שני גלגלים קדמיים וגלגל אחורי והוא ניתן לקיפול ונשיאה. ידית הנשיאה של הכלי במצב הסגור הופכת למוט היגוי במצב הפתוח. הוא מיועד לנוסע אחד בטווחי נסיעות קצרים – עד חמישה קילומטרים ללא טעינה ובמהירות של עד 12 קמ"ש, מהירות דומה לזו של אופניים. בין השאר מתכננת החברה לאפשר למכשיר הסמארטפון להפוך לחלק מלוח המכוונים כשהוא מראה באמצעות אפליקציה ייעודית על רמת הטעינה של כלי הרכב ועל מהירותו.

"התחום של פתרונות תחבורה עירוניים הוא תחום לא פתור. מכונית הופכת היום ליותר מטרד מעזר. אחרי שכבר יצאת מהפקק אתה צריך למצוא חניה", קובע זייד. "קטנועים גם מרתיעים חלק מהנוסעים, גם דורשים חניה וגם דורשים ביטוח יקר. אופניים חשמליים וסקטורים הם פתרון אבל קשה מאד לקחת אותם איתך. מרביתם שוקלים יותר מ-20 קילוגרם", הוא מוסיף.

לדברי זייד, דגמי הסקוטרים – הקורקינטים הממונעים – הקיימים כיום אינם מנצלים טכנולוגיות מדף שקיימות כיום בתחום המנועים החשמליים ובתחום הסוללות שמאפשרות ליצור דגמים קלים יותר, ניידים יותר ונוחים יותר לשימוש. "המטרה שלנו היא לתת כלי קל ונייד כמה שיותר – שאפשר להתנייד איתו בין השאר בין אמצעי תחבורה שונים, למשל אוטוביסם או רכבת", מסביר זייד.

MUVeצילום: MUVe

החברה מחזיקה כיום באבטיפוס פונקציונאלי. "האבטיפוס שלנו מראה את היכולות הבסיסיות שאנחנו מתכוונים אליהן והכשנו מספר בקשות פטנט זמניות", מסביר זייד. מחירו של ה-MUVe יהיה כ-2000 דולר.

NavIn Indoor Navigation הוקמה בסוף 2011 על ידי שי רונן, מנכ"ל החברה, ליאור רונן והאנג'ל גידי ברק שמשמש כיו"ר פעיל בחברה. החברה מפתחת טכנולוגיה למיפוי וניווט בתוך בניינים, דוגמת קניונים ושדות תעופה. שי רונן, מנכ"ל החברה, שימש בעבר כמנהל פיתוח עסקי באלביט וב-Compugen ובהמשך כסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברות EZSurgical ו-VisionMap.

ליאור רונן, סמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה שימש כמנהל פיתוח ב-VisionMap בה עבד גם שי רונן, ולפני כן ב-RADA ואלביט. גידי ברק, אחד האנג'לים הבולטים כיום בישראל, נמנה על מייסדד חברת השבבים DSPC שנמכרה לאינטל ב-1999 תמורת 1.6 מיליארד דולר.

ברק שימש הוא שימש כיו"ר בשורה ארוכה של חברות, רבות מהן כאלו שנקנו על ידי תאגידים טכנולוגיים רב לאומיים: VDOnet שנרכשה על ידי סיטריקס, Butterfly שנרכשה על ידי Texas Instruments, Adjungonet שנרכשה על ידי Flash Networks, WIDCOMM שנרכשה על ידי ברודקום, Envara שנרכשה על ידי אינטל, Modem-Art שנרכשה על ידי Agere Systems, IXI Mobile, Cognicious, Advasense, Idesia. הוא מושקע בין השאר בחברת Spikko בה הוא מכהן כיו"ר.

החברה מפתחת יישום שיעזר בהפעלתו כדי למפות בניינים ולסייע בניווט בהם, בדומה לאופן שבו ווייז נעזרה במשתמשיה כדי ליצור מפות. חברות רבות עוסקות כיום בפיתוח טכנולוגיות שיאפשרו ניווט בתוך בניינים, חברות כמו נוקיה, מוטורולה, טקסס אינסטרומנטס, ברודקום וגוגל. היישום של NavIn עושה שימוש בגלי רדיו קיימים במבנים דוגמת וויי-פיי ופמטוסל בנוסף על החיישנים הקיימים במכשיר כדי למקם את המשתמש, ואוגרת את מסלולי ההליכה של המשתמשים בבניינים.

NavInצילום: NavIn

"אנחנו מתכוונים לייתר למעשה את הצורך בהכנה של הבניין באמצעות ציוד חומרה, או איכון של יישומים קיימים. אנחנו מייתרים את הצורך לגשת לבניין מראש ובעצם נפטרים מהצורך לשיתוף פעולה מצידם של בעלי הבניין, בין שזה קניון או שדה תעופה", מסביר שי רונן. "זה בעצם GPS שפורס את עצמו. בשלב הראשון אנחנו ממפים כעת באופן חצי אוטומטי מסה קריטית של קניונים ושדות תעופה באזורים אורבניים. האפשרות לנווט באמצעות היישום שלנו באזורים אלו יאפשר לנו למפות בניינים אחרים", הסביר רונן. החברה משתתפת כעת בתוכנית ההאצה של מיקרוסופט בישראל.


Frame Factor. הוקמה על ידי גיא לאור, אייל לנדסמן ויובל שפרלינג. החברה מפתחת פלטפורמה למכירה של פריימים מתוך סרטוני וידיאו. השירות מספק למשתמשים תמונות ברזולוציה גבוהה, במכירה אישית – כל פריים נמכר רק לקונה אחד. נכון להיום החברה פונה ליוצרים עצמאיים ומציעה להם למסחר את הסרטונים. החברה מייעדת את השירות למשתמשים פרטיים שרוצים לעצב את דירותיהם ומחפשים אימג'ים מתאימים. לאור, מנכ"ל החברה, עבד כעצמאי בתחום העיצוב התעשייתי והיה מנהל הקריאייטיב בחברת Tamooz. לנדסמן היה הצלם של הסרטון Her Morning Elegance של אורן לביא, סרטון שמבוסס על 2096 צילומי סטילז, שהוצג בפסטיבלי סרטים עולמיים והיה מועמד לפרס גראמי.

Frame Factorצילום: Frame Factor

המודל של Frame Factor מבוסס על ניסיונות המוניטיצזיה של יוצרי הסרטון שנצפה עד היום למעלה מ-25 מיליון פעמים ביוטיוב. "אנחנו מבדילים את חווית הקניה שלנו מחווית קניה של פוסטרים – ההקשר של פוסטרים היא קניה של משהו מתועש. אצלנו קונים משהו חד פעמי עם ערך רגשי", קובע לאור. החברה שהחלה לפעול לפני כארבעה חודשים פנתה עד היום החברה למספר עשרות יוצרים עצמאיים ומכרה כאלף פריימים דרך האתר.


Shopnfly הוקמה על ידי גיא געש ואיילון שטיינר. החברה מפתחת פלטפורמת קניות למטייל הבינלאומי. החברה מסבירה כי על אף ש-20% מההוצאות בטיול מוקדשות לרכישות במדינת היעד, אין היום לכך פתרונות ייעודיים, זאת בשונה מתחומים כגון מציאת כרטיסים זולים, מציאת מלון, או רכב. החברה מייצרת בסיס נתונים של מוצרים ושל חנויות שיסייעו לנוסע להגיע לחנות הנכונה. החברה שהוקמה בסוף השנה שעברה קיבלה השקעה מאייזק בן-זקן ופועלת ממשרדים שסמוכים למשרדיו ברחוב רוטשילד. עד היום התמקדה החברה בפניה לחנויות דיוטי-פרי. שטיינר, סמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה שימש כסמנכ"ל הטכנולוגיות בחברת Kampyle בין 2006 ל-2010 ולפני כן עבד בחברת אינסייטק. גיא געש, מנכ"ל החברה היה מנהל האתר של דפי זהב.

Shopnflyצילום: Shopnfly


Rompr הוקמה על ידי נועה לוי, נעמה קטיעי, שחר לובט וסבינה וורנוביצקי. החברה, שהוקמה ב-2011, מפתחת שירות חברתי לשיתוף של מקומות בילוי לילדים. חיפוש המקומות בילוי נעשה על בסיס מיקום ועל בסיס גילאי הילדים. בשנה שעברה השתתפה החברה בתחרות הסטארט-אפים Techono.me. "להורים לילדים אין זמן. חשבנו שזה נורא מוזר שבימינו כשיש אייפון בכל מקום אנחנו לא יכולות למצוא דברים כיפיים לעשות עם הילדים - מסעדות, פארקים, פעילויות. אמרנו שחייב להיות משהו יותר טוב ולהפעתנו לא היה" ציינה בעבר לוי, מנכ"ל החברה, בראיון ב-TheMarker. נועה לוי, מנכ"ל ואחראית על המוצר. כך נולד הרעיון להקים מקום שירכז עבור הורים מקומות בילוי ופעילויות ויתבסס על תוכן שמיוצר על ידי ההורים עצמם.


Onysus הוקמה על ידי האחרים שראל וכפיר מצא ועל ידי דולי עובדיה נהון בשנה האחרונה. החברה מפתחת פלטפורמה שתאפשר למעצבים לעצב דמויות תלת-מימד שניתנות לתפעול בסביבת מציאות רבודה על ידי זיהוי תנועה. הפלטפורמה, שמיועדת לעיצוב לשלטי חוצות דיגיטליים, כמו גם למדיה במחשבים, סמארטפונים וטאבלטים  אמורה לאפשר למעצבים לנצל את יכולות אלו ללא צורך בכתיבת קוד. התוצר הסופי הוא דמות דיגיטלית שיכולה לנוע על בהתאם לתנועות צופים.

Romprצילום: Rompr


Dezyn הוקמה על ידי דנה פרבר וג'וש גדליה. החברה מפתחת יישום iOS שיאפשר למשתמשים לצלם רהיטים בחנות ויציב אותם אוטומטית על רקע הסביבה הביתית שלהם, ולשתף את התוצאה עם חברים ומשפחה במטרה לקבל פידבק. הפיתוח נוצר בעקבות שינוי בשוק בארה"ב – קניה של רהיטים בודדים במקום עיצוב כולל של הבית בעת עיצוב מחדש. המודל העסקי של החברה מבוסס על שיתוף רווחים עם חברות שמציעות קטלוגים של רהיטים. גייסה פרה-סיד ממשקיעים פרטיים.

Veloquity Systems הוקמה על ידי יניב ניסנבוים, מיקי בלטר ואבישי מאיה. החברה מציינת כי היא מפתחת את "טכנולוגיית הדור הבא לאלגו-טריידינג". לבלטר, מנכ"ל החברה, ולניסנבוים, ניסיון עשיר בתחום השבבים. בלטר שימש כארכיטקט ראשי ב-Siverge Networks ולפני כן עבד כראש צוות בברודלייט. ניסנבוים עבד לפני כן בברודקום, Cigol ואינטל.

Onysus צילום: Onysus

Zikk Software הוקמה על ידי אריאל גוטפלד ואופיר לסל. החברה מפתחת שירות שמספק למשתמשים גישה מרחוק לטלפונים חכמים במטרה לתת תמיכה טכנית לבני משפחה. בהמשך הדרך מתכננת החברה להרחיב את השירות לסוגי מכשירים נוספים. גוטפלד, מנכ"ל החברה הוא רואה חשבון שעבד בעבר בארנסט אנד יאנג.

Giftedd הוקמה על ידי מיכה ברקוז, טל צורי ושי דרין. החברה מפתחת פלטפורמה שמאפשרת לחנויות להציע באתר שלהן כרטיסי מתנה דיגיטליים. השירות פעיל בארץ מספר שנים ומייצר הכנסות. השירות שהוכנס לאחרונה לאתר של "כולה", ספא בנמל תל-אביב, ייצר בתוך חודש מכירות ב-5000 דולר. החברה מתכננת כעת להתרחב לשווקים בחו"ל.

Dezynצילום: Dezyn


SwarmBuild הוקמה על ידי בוריס קוגן וצביקה צווייג. החברה מפתחת שוק מקוון (Marketplace) לתיווך בין משתמשים למדפסות תלת-מימד מתקדמות ומכונות חריטה ממוחשבות. המערכת תתחשב בין השאר למומחיות של הגוף המדפיס, בהתאם לדרישות הלקוח, וללוחות זמנים להפעלת המדפסות ותציע בין השאר תוכניות הדפסה. קוגן, עולה חדש מארה"ב שירת בעבר בצבא ארה"ב בעירק ואפגניסטן.


Blaid הוקמה על ידי גיא דוברובסקי ואורי גורן, בשיתוף פעולה עם דונה אברהם, יועצת למצגות טכנולוגיות שמלווה סטארט-אפים ישראליים רבים שמשתתפים בתחרויות עולמיות. החברה מפתחת טכנולוגיה מבוססת זיהוי תנועה לאימון של מציגי רפרזנטציות ופיצ'ים. הטכנולוגיה מבוססת על זיהוי שפת גוף ומיועדת בעיקר לאנשי מכירות.


yRuler הוקמה על ידי אליעד ענבר ויבגני קוזנצוב. החברה מפתחת פתרונות שיסייעו לקונים בחנויות מקוונות לבדוק גודל של טבעות כחלק מתהליך הרכישה, על גבי המסך, וללא צורך בהדפסת סרגל ייעודי, כפי שנדרש בפתרונות הקיימים כיום. לאחרונה החברה הרחיבה את הפתרון לקטגוריות נוספות כגון: תיקים, וארנקים.


Lyotropic Delivery Systems הוקמה על ידי ד"ר שרון גרתי-לוי ואביה פרופ' נסים גרתי מהמכון לכימיה יישומית באוניברסיטה העברית. חברת פארמה מפתחת עיטוף חומרים שיאפשר החדרה של תרופות שניתנו עד היום באמצעות הזרקה גם באמצעות בליעה.


HARBO הוקמה על ידי בועז אור, ארנון שני וחיים גרינברג. חברת קלינטק שמפתחת טכנולוגיה לזיהוי מהיר של נזילות נפט. אור, יוצא 8200, משמש גם כאחראי פיתוח עסקי בחברת LightApp.


Stylit הוקמה על ידי יניב ניסים, מיכאל גוטקין, שילה איילון ומאיה קרמר. מפתחת שירות סטיילינג מקוון שישלח למשתמשים הצעות לבוש שמותאמות להעדפותיהם, מידותיהם ותקציבם.


Variantica הוקמה על ידי עומר גלד ועידן אלדד. מפתחת משחקים מקוונים לרשתות שחורות עם יסוד חזק של הומור שחור. לפני הקמת החברה עבד גלד כעו"ד במשרד עוה"ד פרל כהן.


RideSmart הוקמה על ידי תום אמיתי ועדו טלמור. מפתחת פתרונות תחבורה אלטרנטיביים.


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker