חברת תוכנות הניווט טלמפ מפטרת עשרות עובדים

החברת, שנרכשה על ידי אינטל ב-2008 תמורת 120 מיליון דולר, מעסיקה כיום כ-250 עובדים, מהם כ-200 בישראל ■ הערכות: המפטורים הם מפתחים ומנהלי פרוייקטים שעבדו מול ספקיות תקשורת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת טלמפ מפטרת עשרות עובדים. חברת תוכנות הניווט, שנרכשה על ידי אינטל ב-2008 תמורת 120 מיליון דולר, מעסיקה כיום כ-250 עובדים, מהם כ-200 בישראל. החברה לא מסרה לעובדי החברה הודעה מסודרת על הפיטורים. לפי הערכות, המפטורים הם מפתחים ומנהלי פרוייקטים שעבדו מול ספקיות תקשורת. דוברות טלמפ בישראל היפנתה את בקשת התגובה לאינטל, שהודיעה כי "החברה אינה מגיבה לשמועות".

בפברואר האחרון ניסתה טלמפ בחוסר הצלחה לפנות למודל עסקי חדש: החברה מיתגה מחדש את מוצריה תחת השם M8 והשיקה אפליקציה חינמית במספר ארצות - אנגליה, ספרד וישראל - בתקווה לייצר הכנסות מפרסום. בשוק אפליקציות הניווט החינמיות התחרתה החברה בחוסר הצלחה מול אפליקציות דוגמת אלו של ווייז שנרכשה השנה על ידי גוגל, וזו של גוגל עצמה.

אורן ניסים, מנכ"ל טלמפ במשך 11 שנים, הצטרף בעקבות הרכישה ב-2012 לאינטל וכיום הוא משמש כמנהל שירותי המיקום של חברת השבבים. עזיבתו הותירה חלל בחברה שמינתה סמנכ"לים זמניים לנושאי הכספים והטכנולוגיות. כיום, מנהל את פעילות החברה בישראל אורי קושניר.

בנוסף להכנסות מפרסום, מופץ היישום של טלמפ באמצעות מפעילות סלולריות כחלק מחבילות גלישה. הכנסות ממודל זה מהוות כיום את עיקר הכנסות החברה.

צילום: טלמפ

תגובות