הסוף לעושק?

משרד התקשורת ינסה לעשות סדר במספרי ה-1-900

המשרד מציע כי יהיו רק 3 קידומות פרימיום: 1-900, 1-901 ו-1-902

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
אמיתי זיו

משרד התקשורת עושה סדר סדר במספרי ה-1-900: לא אחת דווח ב-TheMarker על שיטות חיוב חדשות דרך חשבון הטלפון, כמו באמצעות מספרים בקידומת 1-900 ובאמצעות מספרים בקידומת חו"ל, בדרך כלל . מדובר בשירותי מידע ותוכן שונים, כמו שיחות אירוטיות, עצות אסטרולוגיה וכדומה, שמגיעים לבסוף לחיוביים שערוריתיים של עשרות שקלים לדקת שיחה. כל החיובים הללו נשענים למעשה על לאקונה רגולטורית שלא טופלה כראוי.

משרד התקשורת ספג המון ביקורת על אי טיפול בבעיה וכן למשרדים בירושלים הגיעו תלונות רבות של לקוחות על חיובים חריגים בחשבון החודשי. כעת, המשרד והשר גלעד ארדן רוצים לעשות סדר בתופעה ולשים סוף לחיובים הלא צפויים. המשרד פירסם היום שימוע בו מוצעת מתכונת הסדרה חדשה עבור שירותי פרימיום וחיוב באמצעות הטלפון.

המשרד מציע כי יהיו רק 3 קידומות פרימיום. הראשונה, , לא תחייב אישור מראש של הלקוח והחיוב המקסימלי בה יהיה 50 אגורות לדקה. הקידמות השנייה, 1-901, תוגבל ל-50 שקל לשיחה כולה. הלקוח יהיה חסום לקידומת זו אלא אם יחתום על טופס גישה לשירותים ויבקש בו במפורש להיות "פתוח" לקידומת זו. הקידומת האחרונה, 1-902, תהיה ללא מגבלת חיוב אך הלקוח יצטרך לנקוט "פעולה אקטיבית", לשון השימוע, על מנת להיות פתוח לקידומת זו. המשרד לא מגדיר מהי אותה פעולה. כל שיטת חיוב אחרת, כמו קידומות החיוג לחו"ל, תאסר לשימוש על ידי חברות התקשורת.

שר התקשורת גלעד ארדן אמר היום כי "הגיע הזמן לקבוע כללים ברורים עבור התשלום לשירותי מידע, בידור וייעוץ, ולשים קץ למצב הקיים כיום שבו צרכנים משלמים סכומים ניכרים עבור שירותים אלה".

נער, סלולרי, טלפון, ילד
טלפונים בטוחים מאפשרים תקשורת איתכם בלי החסרונות העצומים של הסמארטפון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker