סלקום כבר לא טוטאל: חבילות ה"ללא הגבלה" לחו"ל הוגבלו

החברה החליטה שהחיוג למדינות מבוקשות כמו אוקראינה וירדן יוגבל ל-200 דקות בלבד בחודש

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

סלקום החליטה להגביל את חבילות הטוטאל שאיפשרו חיוג לחו"ל ללא הגבלה. לפני שנה, ביולי 2012 עקב לחץ התחרות החדשה מצד גולן טלקום ו-HOT מובייל, סלקום את סלקום טוטאל. מדובר היה בחבילה משפחתית שעלותה 349 שקל ושכללה 3 קווי סלולר, טלפון ביתי ואינטרנט. מכיוון שגולן טלקום הוציאה לשוק חבילה שכוללת דקות ללא הגבלה, בארץ ול- 55 יעדים בחו"ל, בסלקום טוטאל נתנו דקות חינם ללא הגבלה לאותם 55 יעדים. "היום אנו מציעים שימוש בכלל השירותים ללא הגבלה ובעלות אטרקטיבית ביותר לכלל המשפחה", מסר אז סמנכ"ל השיווק של החברה יוני סבג.

אלא שלסלקום נמאס מכל החינם הזה, או שהחברה הגיעה למסקנה כי התחרות העזה שחככה ובכל מקרה, היא נקטה בשני צעדים. האחד, סלקום שינתה את חבילות הטוטאל והחל מחודש מאי, הוגבלו שיחות החינם לחו"ל לתקרה של 500 דקות לקו (1,500 דקות בסך הכל). בנוסף, החברה החליטה שחיוג למדינות מבוקשות כמו אוקראינה וירדן, יוגבל ל- 200 דקות בלבד.

זו אינה פעם ראשונה שסלקום את המונח ללא הגבלה. ברמה הכללית, המהלך של סלקום מצביע על סכנה מוחשית בשוק הסלולר: בשנייה שחברות הסלולר הגדולות מריחות האטה בתחרות או במודעות הצרכנים, הן עשויות לשוב לטריקים המפוקפקים להגדלת החיובים, טריקים שאפיינו אותן כל כך בתקופה שקדמה לעידן התחרות. בעבר מחבילות התקשורת דוגמת סלקום טוטאל.

מנכ"ל סלקום ניר שטרןצילום: סיון פרג'

מסלקום נמסר בתגובה: "בשל שימושים בלתי הוגנים שמרביתם נתגלו כשימושים לצרכים מסחריים למדינות ירדן, אזרביג'ן, אוקריאנה, מולדובה, גיאורגיה, בלרוסיה הוגבל החיוג הכולל למדינות אלו ל 200 דק'. החברה אף מפעילה מערכת התראה קולית כך שלקוח שמחייג ליעד מחוץ למדינות שנכללות בהטבה שומע הודעה על כך".

כתבות נוספות באתר TheMarker
תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker