כל עובדי אלווריון קיבלו מכתבי פיטורים

כנס הנכסים צפוי לזמן מחר את העובדים והוא עשוי להודיע על ביטול הפיטורים של מקצת מהם לצורך המשך תפעול

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כל 100 עובדי חברת אלווריון לציוד תקשורת, שמונה לה השבוע כונס נכסים, קיבלו היום (ד') מכתבי פיטורים מכונס הנכסים שמונה לחברה, רו"ח יואב כפיר. עם זאת, הכונס יזמן למחר את העובדים והוא עשוי להודיע על ביטול הפיטורים של מקצת מהם לצורך המשך תפעול החברה.

מוקדם יותר היום פנו עובדי החברה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה שיורה לבנק SVB להעביר לקופת כינוס 1 מיליון דולר. בפנייתם לביהמ"ש, באמצעות עו"ד אופיר רונן, העובדים אומרים שבקופת הכינוס נותרו 200 אלף דולר בלבד, שיכולים להספיק להעסקתם של 17 עובדים בלבד, מתוך 160 העובדים שהועסקו בחברה ערב מתן צו הכינוס.

"העסקתם של 17 עובדים בלבד עלולה לסכן את הליך מכירת החברה כעסק חי במסגרת הליכי כינוס הנכסים והדבר עלול לגרום לכך שהתמורה בגין מכירת החברה תהיה נמוכה משמעותית מאשר תמורה שתתקבל אם רוב העובדים ימשיכו להיות מועסקים בה", נטען בבקשה.

לדבריהם, הזרמת כסף לקופת הכינוס של אלווריון תאפשר להשאיר יותר ידע טכנולוגי זמין. "לעומת זאת, איבוד ידע מסוג זה יכול להוות שיקול טכנולוגי נוסף בעיני הגופים המעוניינים להשתתף בהליך המכר ותקטין את מספר המתמודדים, ולנוכח עובדה זו תהיה יכולת מועטה יותר של מיקסום הנכס", טוענים העובדים.

עוד הם אומרים כי בנק SVB הוא נושה מובטח, שלזכותו רשומים שיעבודים ספציפיים ושיעבוד צף על נכסי החברה. לדברי העובדים, הבנק בחר להגיש את בקשת הכינוס בעיתוי בעייתי – בעת שקופת אלווריון היתה כמעט ריקה. "אם הבנק לא יעביר את הכספים לקופת הכינוס, הדבר יגרום לכך שיותר מ-140 עובדים יפוטרו במסגרת הליכי הכינוס", הם מזהירים.

משרדי אלווריון בראש העין
משרדי אלווריון בראש העיןצילום: נמרוד גליקמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker