האם הדירה מחולקת? הטכנאי של HOT ישפוט

מסתבר שלטכנאי חברת הכבלים יכולת להכריז על דירה מחולקת - גם אם העירייה קבעה אחרת

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

תלונה של לקוח העלתה סוגיה מעניינת: מהי דירה מחולקת ומי רשאי לקבוע זאת?

הלקוח כתב כי "שמי בר ואני מנוי של HOT בטלוויזיה מזה מספר שנים. אני גר בתל אביב בדירת שני חדרים כשבכל חדר יש שירותים ומקלחת. המטבח ושאר הדברים משותפים. בין היתר אנו חולקים בינינו את התשלום ל-HOT על הטלוויזיה.

"ביום חמישי 11/7/13 ביקר אצלי טכנאי של HOT כיוון שהייתה לי תקלה בממיר. הטכנאי תיקן את התקלה ולא אמר מאומה. אחה"צ, בסביבות חמש, התקשר אלי נציג של HOT בשם רענן והציג את עצמו בתור זה שאחראי על הדירות המחולקות מטעם HOT. הוא אמר לי שהדירה שלי נחשבת מחולקת לפי הטכנאי שביקר היום אצלי ומכיוון שכך יש לנו שתי ברירות: או שאנו מוסיפים עוד מנוי, וכל אחד משלם בנפרד, או שהוא מנתק את הטלוויזיה בזה הרגע.

צילום: HOT

"כשניסיתי להבהיר לו שסך הכל יש לכל אחד שירותים ומקלחת בחדר ואפילו בעירייה זה לא נחשב דירה מחולקת, הסברי נפלו על אוזניים ערלות והוא ניתק לי במקום את הממיר. למחרת, ביום שישי, התקשרתי אליו רק לבקש שלפחות ישאיר לי לסופ"ש את הטלוויזיה ויתן לי כמה ימים להתארגן כי הוא ניתק לי בלי שום הודעה מוקדמת. הוא אמר לי שזה 'לא יקרה!'. יודגש כי HOT התקינו את הממירים והם כמובן ראו את הדירה כשהתקינו אותם".

מהדיווח של הלקוח (ש-HOT אישרה את פרטיו) עולה כי למרות שעיריית תל אביב מגדירה את הדירה כלא מחולקת, לטכנאי של HOT יש סמכות לקבוע אחרת - ואין ללקוח שום יכולת לערער על קביעתו.

מ-HOT נמסר בתגובה כי "קיימים קריטריונים לדירה מחולקת, עם כניסות נפרדות. ראוי לציין כי במרבית המקרים דירה מחולקת משמשת צעירים וסטודנטים ובהתאם, השירות ניתן במחיר נמוך מהרגיל. באשר למקרה הנדון, על פי הקריטריונים של החברה, אכן מדובר בדירה מחולקת. יחד עם זאת, אנו מתנצלים על האופן בו נוהלה השיחה עם הלקוח".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker