"מיליוני זומבים יפילו מדינה": רשת הסיבים האופטיים תסכן ביטחון ישראל

פול דה סוזה, מנכ"ל מיזם פורום אבטחת סייבר, מזהיר מפני הפרויקט שמסגרתו תהפוך סיסקו את ישראל למדינה הדיגיטלית באופן מלא הראשונה בעולם עם רשת סיבים אופטית שתיבנה עבור חברת החשמל

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

תוכניתה של ישראל לאפשר לסיסקו לרשת את ישראל ברשת סיבים אופטיים סופר מהירה עלולה לסכן את הבטחון הלאומי שלה, הזהיר בכיר ברשויות הבטחון שם. "צריך למצוא את האיזון הנכון בין בטחון לאומי לבין חדשנות", אמר בריאיון בתל אביב פול דה סוזה, מנכ"ל מיזם פורום אבטחת סייבר, ארגון ללא מטרות רווח המסייע לממשלה, לצבא ולתעשייה בארה"ב. "אסור לסכן את הבטחון הלאומי רק כי ברצונך שהמדינה תהיה חדשנית מאוד".

סיסקו מתוכננת להפוך את ישראל למדינה הדיגיטלית באופן מלא הראשונה בעולם, עם רשת סיבים אופטית שתיבנה עבור חברת החשמל הישראלית. עבור סיסקו מדובר בפרויקט דגל שמדינות אחרות עשויות לאמץ, אמר ג'ון צ'יימברס, מנכ"ל סיסקו, בחודש שעבר. צ'יימברס אמר כי סיסקו מחויבת לאבטחת הרשת ותכשיר ותגייס את "הטובים ביותר בתחום האבטחה שיש על בסיס גלובלי". סיסקו הקימה בישראל חממת טכנולוגיה לחברות בתחום הגנת הסייבר. "ממשלת ישראל וסיסקו עדיין עובדות על תוכנית שתספק פתרונות לכל הצרכים שיתעוררו", מסרה סיסקו בתגובה באי מייל אתמול.

כתבות נוספות ב-TheMarker

לפיד מנהל את התוכנית להוזלת מחירי הדיור - מבית קפה ברמת אביב

סיבים אופטיים

רוצים לחסוך עד 75 אלף שקל בשנה? סעו לעבודה ברכבת במקום ברכב ליסינג

דה סוזה, לשעבר סמנכ"ל האבטחה של AT&T, אמר כי סיסקו צריכה לשתף פעולה עם חברות אבטחת מידע מקומיות ולשלב את הטכנולוגיה שלהן ברשת החדשה. לדבריו, "בסוף היום, רוצים שכבות אבטחה מורכבות דיין כדי להקשות על חדירה". כשלון עלול לאפשר לפושעים או טרוריסטים להשתלט על מחשבים מרחוק. "דמיינו את ישראל עם מיליוני זומבים (מחשבים שנשלטים מרחוק על ידי גורמים זדוניים) שתהיה להם יכולת על ויוכלו להפיל מדינות".

"לא רק שהמחשבים האלה יתקפו את ישראל עצמה, הם יכולים להשתמש בה כדי לתקוף מדינות אחרות שעלולות להאשים בכך את ישראל", אמר דה סוזה.

הרשת החדשה עשויה לשמש גם כעמוד השדרה לרשת החשמל, טלוויזיה, בריאות ואפילו חינוך, אמר צ'יימברס ביוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker