קונדואיט מאשרת: תפצל את פעילות סרגלי הכלים

הכוונה היא להפוך את החטיבה לציבורית באמצעות רכישת ומיזוג פריון הנסחרת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קונדואיט לקראת מהלך אסטרטגי: החברה אישרה היום (ד') כי היא מבצעת בימים אלה מהלך לפיצול החברה לשתי יישויות עסקיות מתוך כוונה למקסם את הפעילות העסקית של כל אחת מהן.

קונדואיט עתידה לפצל את פעילות סרגלי הכלים שלה, שמעסיקה קרוב ל-200 עובדים ונמצאת באחריות ג'וש וויין. ההערכות הן כי החברה תמוזג עם חברת פריון שאיתה היא נמצאת במשא ומתן לקראת רכישה, כפי שנחשף הבוקר ב-TheMarker.

פעילות זו מניבה כיום לקונדואיט תזרים מזומנים משמעותי שאף איפשר לה לחלק דיווידנדים בעבר. תחת המותג קונדואיט ישארו יתר פעילויות החברה בהובלת רונן שילה, מנכ"ל ומייסד החברה. יתר המייסדים צפויים גם הם להמשיך לעבוד בקונדואיט שתשאר חברה פרטית. תהליך הפיצול, בו עוסקת קונדואיט מזה שנה, יושלם ככל הנראה עד סוף 2013. קונדואיט לא חשפה את השווי של החברות המפוצלות או את המתווה בו יעשה הפיצול מבחינת אחזקות. סבב הגיוס האחרון של קונדואיט ב-2012 בוצע לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר.

מייסדי קונדואיט - גבי בילצ'ין, רונן שילה ודרור ארזצילום: דודו בכר

תחת המותג קונדואיט ימשיכו כמה פעילויות בעלות אופי סטארט-אפיסטי - מוצרים בסיכון גבוה שאינם מניבים לחברה בשלב זה הכנסות מהותיות. המוצרים שככל הנראה ישארו בקונדואיט הם: קונדואיט מובייל, קוויק לאונצ' (מסך נעילה ממותג לגופי תוכן), וויביה שנרכשה על ידי קונדואיט ב-2011 ב-45 מיליון דולר והדפדפן U. בפעילות זו מועסקים כ-450 עובדים. בהמשך תוכל קונדואיט לגייס הון סיכון ולפתח פעילות זו.

בעקבות הפרסום ב-TheMarker בנוגע לכוונת קונדואיט לרכוש את פריון, הנסחרת לפי שווי של 140 מיליון דולר, בכ-200 מיליון דולר מניית פריון ריכזה היום את השני מחזור הגבוהה באחד העם כ-24 מיליון שקל, והוסיפה לערכה כ-14%. מניית החברה נסחרת במדדי היתר-50 והמאגר. בתשובה לשאלה האם חטיבת סרגלי הכלים שתתפצל מקונדואיט מתכוונת לרכוש את פריון הנסחרת וכך להפוך לחברה ציבורית ענתה שרון רייסנר, סמנכ"לית שיווק בקונדואיט: "החזון של ג'וש הוא להמשיך לבנות חברה שהוא יוכל בעתיד לקחת אותה להנפקה ראשונית לציבור (IPO). אם בדרך יהיו הזדמנויות אחרות נבדוק אותן. כרגע אנחנו עובדים על הפיצול".

הנהלת קונדואיט התבטאה בעבר נגד אפשרות של הנפקה. ואולם הפיכת החברה לציבורית תאפשר לקרנות שהשקיעו בה לממש את האחזקות ולמכור את מניות החברה בשוק. פעילות סרגלי הכלים קונדואיט מייצרת כמויות גדולות של מזומן, ובעבר חילקה דיווידנדים לבעלי המניות ולעובדים בשווי של מאות מיליוני שקלים. בעלי המניות הגדולים בקונדואיט הם קרן ההון סיכון בנצ’מרק ובנק ההשקעות ג’יי.פי מורגן צ’ייס, שרכשו 7% מהאחזקות בחברה ב–100 מיליון דולר ב–2012. כמה מהעובדים מימשו אופציות במכירה זו.

"שתי היישויות האלה שונות מאוד אחת מהשנייה. הפעילות של יחידת הטולברים מכוונת למוניטיזציה והפעילות שקונדואיט תתמקד בה היא ב-engagement (יצירת קשר בין הגולשים לגופי התוכן). יש חוסר התאמה בין המיקוד של שתי היחידות וכל עוד הן יחד קשה לעשות אופטימיזציה לכל אחת מהן. המטרה היא לתת לכל אחת מהיחידות למצות את הפוטנציאל שלהן" מסבירה רייסנר את הסיבה לפיצול. לדבריה המהלך לא צפוי להביא לפיטורי עובדים אלא להרחבת מספר המועסקים - כ-450 עובדים - בגלל הצורך לשכפל את יחידות המטה. בשלב זה מטות שתי החברות צפויים להשאר בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker