בלעדי

אינטל תרכוש מיקרון ותבטיח העסקתם של 80% מהעובדים

בכיר במיקרון העולמית נפגש היום עם העובדים ובישר להם על העסקה הצפויה; במיקרון עובדים כ-900 עובדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אינטל צפויה להשלים בקרוב את רכישת מיקרון, כך נודע ל-TheMarker. במסגרת העסקה, צפויה אינטל להעסיק כ-80% מ-900 עובדי מיקרון, כך שמדובר בבשורה טובה עבור מרבית העובדים שחששו מפיטורים נרחבים יותר. 20% מעובדי החברה, מרביתם עובדי מנהלה ומטה, אינם צפויים להשתלב באינטל. עם זאת, אינטל תעסיק עובדים אלו בשנה הקרובה, עד ההדממה הצפויה של מפעל מיקרון שצפויה עם סיום החוזים הקיימים של החברה במהלך שנת 2014.

היום נפגש עם עובדי מיקרון נציג מיקרון העולמית שהגיע לשם כך לישראל. וויין אלן, מנהל מפעלי הייצור של מיקרון העולמית היה גם זה שבישר לעובדים בדצמבר האחרון כי המפעל צפוי להיסגר. עוד הודיע אלן לעובדים כי כולם ישמרו על שכרם ועל תפקידם גם לאחר המעבר, הצפוי בתחילת ספטמבר. אלן לא ציין בפני העובדים כי החברה הרוכשת היא אינטל, שכן העסקה עדיין לא נסגרה סופית. אם זאת, נודע כי סגירתה קרובה מאוד.

בדצמבר האחרון הודיעה ההנהלה העולמית של מיקרון לעובדי המפעל שלה בקרית גת כי בכוונתה לסגור את המפעל בשנת 2014, לאחר מיצוי צבר ההזמנות הקיים. מפעל זה הועבר בשנת 2008 מאינטל לחברת נומוניקס שהוקמה על ידי אינטל ושותפים במיוחד לשם כך. ב-2010 נרכשה נומוניקס על ידי מיקרון. המפעל עצמו ממוקם על קרקע של אינטל, הגובלת במפעל החדש של אינטל. בידי אינטל זכות סרוב, המאפשרת לה לרכוש את המפעל מידי מיקרון, בקדימות לכל מציע אחר. אינטל החליטה לממש זכות זו, כאשר מטרתה העיקרית היא להחזיר לעצמה את הקרקע והמבנה.

בפני אינטל עומדות שתי אפשרויות: הראשונה היא לשדרג את מפעל מיקרון המיושן בהשקעה של 3 עד 4 מיליארד דולר לטכנלוגיית יצור שבבים חדשנית של 10 מיקרון. אפשרות שניה היא להרוס לחלטין את המבנה ולהקים במקומו מפעל בשטח גדול יותר ובעל כושר ייצור רב יותר. מתווה שכזה כרוך בהשקעה גדולה הרבה יותר של כ-7 עד 10 מיליארד דולר. אינטל צפויה לבחור את המתווה המועדף עליה, בהתאם למענקים שתקבל מהמדינה. בכוונת אינטל לבקש כ-10% מהיקף ההשקעה כמענק. בימים אלו נמצאת אינטל במשא ומתן מול האוצר.

נטלי זיו דוברת מיקרון ישראל סרבה להתייחס לדברים. דובר אינטל סרב להגיב.

הפגנת עובדי מיקרוןצילום: רמי שלוש

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker