זמן שיא

משך חיפוש עבודה בהיי-טק לבני 45 ומעלה עלה ל-21 שבועות

לפי נתוני אתוסיה, במהלך החציון הראשון של 2013 עלה זמן החיפוש לעבודה בהיי-טק לבני 45 פלוס לשיא: "בשנתיים האחרונות אנחנו עדים להחמרה במצבם של ילידי שנות השישים המשמשים בתפקידים אלו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

זמן חיפוש העבודה למועמדים מעל גיל 45 המשמשים כמנהלים בדרגי ביניים או כמהנדסים בכירים עלה לזמן שיא של 21 שבועות בממוצע בחציון הראשון של 2013, כך קובע דו"ח חדש של חטיבת המחקר של אתוסיה, חברת השמה בהייטק.

"בשנתיים האחרונות אנחנו עדים להחמרה במצבם של ילידי שנות השישים המשמשים בתפקידים אלו. הם מוצאים עצמם מתוסכלים יותר ויותר מול תהליכי גיוס איטיים ונאלצים להתמודד עם פסילות הקושרות את הניסיון הרב שלהם לצרכים ארגוניים צנועים יותר", ציין בהודעה מטעם אתוסיה אייל סולומון, מנכ"ל החברה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

סטארט אפ
סטארט אפצילום: Bloomberg

לפי נתוני שכר הבכירים בהיי-טק, אותם פרסמה אתוסיה, השכר של עובדים בדרגי ההנהלה בהיי-טק בחברות של 50 עובדים ומעלה בחציון האחרון נע מ-29 אלף שקל לחודש ועד ל-80 אלף שקל לחודש. בעוד ששכר של סמנכ"ל משאבי אנוש בחברה עם 50 עד 150 עובדים ינוע מ-29 ל-34 אלף שקל בחודש, שכרו של מנכ"ל של חברת היי-טק ובה מעל ל-500 עובדים ינוע מ-67 אלף שקל לחודש ל-80 אלף שקל בחודש.

סקר אתוסיה הנוכחי מצביע על עלייה חדה בביקוש למפתחי מובייל ואינטרנט, בהשוואה לנתוני החציון הקודם - עלייה של 28% בביקוש למפתחי מובייל ועלייה של 23% בביקוש למפתחי אינטרנט. גם החציון הקודם התאפיין בעלייה בביקושים בתחומים אלו. הביקוש למעצבים ומאפיינים בתחום המובייל עלה ב-27%.

בחלוקה למגזרי פעילות, רשמו חברות התוכנה והאינטרנט את הגידול החד ביותר בביקוש לעובדים - גידול של 15% ו-12% בהתאמה. תחומים נוספים בהם נרשם גידול גבוה בביקוש לעובדים הם תחום הפרמצבטיקה, בו נרשם גידול של 8% בביקוש, ותחום התקשורת, בו נרשם גידול בביקוש של 6%. אתוסיה מציינת בהודעה שפרסמה כי ארגונים וסטארטאפים שמפתחים טכנולוגיות בתחום הענן, האחסון, אבטחת המידע, הסייבר והמובייל ממשיכים לרכז את עיקר הביקושים למהנדסי תוכנה, ומהווים 23% מסך כל הביקוש לעובדים בתעשיית ההיי-טק.

לפי נתוני הסקר, גובה השכר הממוצע עלה בחציון הראשון של 2013 ב-2.6%, זאת בהשוואה לעלייה של 1.5% במגזר הביו-טק. בהתאמה עלה גם משך זמן איוש המשרה: בעוד שבהיי-טק עלה משך זמן איוש המשרה ההממוצע משישה שבועות לשבעה שבועות, בביוטק עלה משך זמן איוש המשרה מ-4.5 שבועות ל-5 שבועות.

בסקר עמדות שביצעה מחלקת המחקר של אתוסיה בקרב מחפשי עבודה אקטיביים ופסיביים (מועסקים), השיבו 64% מהנשאלים כי הם מעדיפים לעבוד בארגונים קטנים של עד 100 אנשים. על פי סולומון, עמדה שכזו יכולה להסביר גם את העלייה בשיעור העוזבים מרצון בקרב ארגונים גדולים, שהגיע ליותר מ-7% בממוצע מתחילת השנה. "אנחנו עדים למעבר מאסיבי של עובדים צעירים לסטארטאפים קטנים, בעיקר בקרב ילידי 80-84, שמוכנים ויכולים לקחת על עצמם יותר סיכונים", מוסיף סולומון.

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ‏(הלמ"ס‏), ב-2011 העוסקו בתחומי המחשוב והתקשורת 233 אלף עובדים, כ-7% מהשכירים. 51% מהם, כ-120 אלף עובדים, הועסקו בתחומי המו"פ ובחברות סטארט-אפ ‏(9%-11% מכלל השכירים במשק‏). לצדם פועלים בשוק פרילאנסרים רבים ואנשי תעשיית IT, שמונה כ-50 אלף עובדים, הן ביחידות פיתוח בתוך ארגונים והן בחברות המחשוב כמו מטריקס, נס וטלדור.

סקר שערכה אתוסיה בשותפות עם TheMarker הראה על הדומיננטיות של יוצאי יחידות טכנולוגיות בצה"ל בתעשייה, וכן על חלקם היחסי הגבוה של צעירים במשרות ההיי-טק ועל חלק יחסי נמוך של נשים, ועובדים בני 50 ומעלה. לפי נתוני אתוסיה מהסקר שנערך בראשית 2013 רק כ-11% מהעובדים בתעשייה הם בני 50 ומעלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker