פרטנר לא מאפשרת ללקוחות הפרי-פייד שלה לחייג 015 לחו"ל

לטענת הלו, מפעילת 015, היא יכולה לספק שיחות זולות הרבה יותר לחו"ל מאשר 012, בעיקר למגזר העובדים הזרים שמחזיקים בכרטיסי חיוג של פרטנר

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת פרטנר לא מאפשרת ללקוחות שלה בכרטיסי חיוג (פרי-פייד) לחייג לחו"ל באמצעות מפעילת הסלולר הלו וקידומת 015. מאז אפריל האחרון נעשו פניות רבות מצד 015 הלו לפרטנר לפתוח את השירות וכך גם חייבת פרטנר לעשות בהתאם לתנאי הרישיון שלה, אך עד כה טרם עשתה זאת.

עורך הדין של החברה שאול הזנפלד, פנה כבר לפני שבוע למנכ"ל פרטנר חיים רומנו וכן לשר התקשורת גלעד ארדן. כך הוא מסביר: "בתאריך 25 באפריל פנתה מרשתי לחברת פרטנר בבקשה לפתוח את מנויי הפריפייד של פרטנר לשיחות לחו"ל באמצעות מרשתי. למרבה הצער, החל מאותו מועד ועד מכתבי זה, למרות מראית עין של שיתוף פעולה, לא פתחה פרטנר את מנויי הפריפייד שלה לשיחות לחו"ל באמצעות מרשתי. חלף כך כמבוקש, נמסרו למרשתי תירוצים שונים שבעטיים נדחה מועד ההשקה שוב ושוב".

הזנפלד מציין מספר תירוצים כאלו: "תקלה מערכתית", "כשל בהליך האיפיון", "רצף של אי הבנה" ועוד. עורך הדין מציין כמובן את חובתה החוקית של פרטנר להתקשר עם כל ספקית שיחות לחו"ל "בתנאים שווים ובלתי מפלים". למרות שחלפו מעל 7 ימים מאז המכתב ההוא - הבעיה טרם נפתרה.

רמי לוי צילום: אמיל סלמן

מה עומד מאחורי הדברים? כידוע, פרטנר היא בעלת חברת השיחות לחו"ל 012 סמייל. לטענת הלו, היא יכולה לספק שיחות זולות הרבה יותר לחו"ל מאשר 012, בעיקר למגזר העובדים הזרים שמחזיקים בכרטיסי חיוג של פרטנר, ומוסרת במכתב כי "עולה החשש כי גרירת הרגלים אינה תקלה תמימה, אלא מהלך מחושב שנועד לדחות את התחרות הצפויה ל-012 מצד מרשתי על שוק שיחות הפריפייד לחו"ל". 015 הלו היא חברת שיחות בין לאומיות בבעלות משותפת של רמי לוי, אפי שפורן ומשה מאיר, שמציעה מחירים נמוכים ביחס לענף גם ללקוחות מזדמנים.

טרם התקבלה תגובת פרטנר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker