ועדת הכלכלה: האם לפרסם דו"ח על תחרות בשוק התקשורת הקווית?

משרד התקשורת: העבודה על הדו"ח טרם הסתיימה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בוועדת הכלכלה בכנסת מתקיים ויכוח בין חברי הכנסת מן האופוזיציה והקואליציה האם יפורסמו או לא יפורסמו מסקנות ועדת פרונטיר – ועדה שיזם משרד התקשורת על מנת לקבוע עלות קו של בזק ו-HOT.

ח"כ אבישי ברוורמן אמר כי: "כדי שנבוא לקבל את ההחלטה יהיה לנו את הבסיס התמחירי שעליו עומדים. מדוע לא נקבל חברי הוועדה, כמו שנאמר בישיבה הקודמת, מדוע לא יכולים חברי הכנסת לקבל את דו"ח פרונטיר שנוכל לתמוך בכם ברפורמה?בדיוק כמו שדו"ח גרונאו פורסם ודו"ח חייק פורסם. זה שמסתירים אינפורמציה זה אולי בגלל שיש שם דברים שלא מוצאים חן בעיניכם. זו עדיין אחת החברות החשובות בעולם (פרונטיר א"ז)".

חבר הכנסת אריאל אטיאס חיזק את דבריו ואמר: "מבקשים כאן לשנות משהו בחקיקה בלי לומר באיזה מודל משתמשים אז שיביאו את הדו"ח, הרי זה יודלף יום אחד".

אבישי ברוורמןצילום: עופר וקנין

ח"כ איציק שמולי ציין כי: "זה לא שלא יודעים רק את המספרים, גם את המודל לא יודעים. המודל העיקרי והבלעדי שבו עשו שימוש עד כה זה עלות פלוס. עכשיו מדברים על נקודת ייחוס, נקודת ייחוס למה? לשירותים תחליפים בשוק התקשורת? למה שקורה במדינות אחרות? לא יודעים בכלל לפי איזה מודל מחשבים – במציאות כזו לא ניתן לבוא ולבקש מהוועדה לתת למשרד התקשורת סמכות בלתי מוגבלת".

"המודל הוא עלות פלוס רווח סביר", אמר שר התקשורת גלעד ארדן. סמנכ"ל הכלכלה במשרד הסביר כי העבודה טרם הסתיימה והיא ברמת טיוטה וברגע שתסתיים העבודה יפורסם הדו"ח במלואו: "הדרך הנכונה היא לסיים את העבודה, להציג את זה לחברות, הן יגיבו ולאחר מכן לעשות תהליך ולגבש דוח סופי והחלטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker