תפוסה מלאה

5,000 הזמנות מלון באמסטרדם ביום מחכות ל-Roomixer

הסטארט אפ הישראלי מציע למלונות שירות באמצעותו הם יכולים להעביר למלונות אחרים הזמנות יתר במקרים בהם יש תפוסה מלאה

אור הירשאוגה
אור הירשאוגה

ביום שני הקרוב יושק השירות של הסטארט אפ הישראלי Roomixer באמסטרדם. Roomixer, בוגרת המחזור האחרון של תוכנית ההאצה Elevator, מציעה למלונות שירות באמצעותו הם יכולים להעביר למלונות אחרים הזמנות יתר במקרים בהם יש תפוסה מלאה. עד כה נרשמו לשירות של Rommixer כ-70 מלונות בעיר.

"דחיית הזמנות בגלל תופסת יתר היא כאב קבוע של השוק", קובע לירן רוזנפלד ממייסדי Roomixer ומנכ"ל החברה. רוזנפלד הקים את החברה לאחר שבנה בעבר מלון בוטיק בדרום אמריקה. ב-2007 ייסד רוזנפלד את שירות הזמנת החדרים המקוון MiniHostels ששירת כ-3,500 מלונות.

"בכל יום נדחות באמסטרדם בממוצע כ-5,000 הזמנות בגלל תפוסת יתר", קובע רוזנפלד. השירות של Roomixer מתווך בין מלונות שונים לפי קרבה גיאוגרפית והתאמה לרמת המלון ורמת התמחור אותה ביקש המזמין. במידה והמזמין מאשר את ההזמנה במלון החלופי אחוזים מסוימים מהעסקה מועברים למלון המפנה. Roomixer עצמה גובה אף היא עמלה על העסקה.

"המלונות מפסידים הרבה מאד כסף בגלל הזמנות שמגיעות משירותים מקוונים להזמנת חדרים וסוכנויות נסיעות ולא דרך הזמנות ישירות. בין השאר הם נפגעים מכך שהשירותים הגדולים ביותר מכתיבים להם הקצאה מסוימת של חדרים שיוצרת מצב שבו על המלון לא יכול לתעדף אורחים במצבים של תפוסה מלאה, ולעיתים הלקוחות המקוונים מקבלים חדר בשעה שלקוחות קבועים שמזמינים ישירות מהמלון נדחים", קובע רוזנפלד. כדי להלחם בתופעה מעודדים המלונות הזמנה ישירה מהמלון. באמסטרדם קובע רוזנפלד עומד שיעור ההזמנות הישירות על כ-30%.

יזמי Roomixer באמסטרדםצילום: Roomixer

Rommixer, שהוקמה על ידי רוזנפלד וסאליק כוגן, השלימה בחודש מאי גיוס של 470 אלף דולר ממשקיעים פרטיים בישראל, ארה"ב ואיטליה. כיום מעסיקה החברה 7 עובדים בתל-אביב ובאמסטרדם. לפי מפת הדרכים הנוכחית של Roomixer בכוונת החברה להתרחב בהמשך לברלין ואחרי כן ללונדון. "בתקופה הראשונה אנחנו רוצים להתמקד באירופה", קובע רוזנפלד. "בחרנו באמסטרדם בגלל הלוגיסטיקה הנוחה בעיר, מספר המלונות הגבוה והתפוסה הגבוהה בעיר ותנאי המיסוי", הוא מוסיף.

קרדיט: Roomixer

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ