אייל כהן TGspot

הסגירה הצפויה של Google Reader מוציאה את המתחרים למלחמה. כפי שדווח בעבר, פייסבוק מתכננת להשיק קורא חברתי בזמן הקרוב ובדיווח האחרון מפי Wall Street Journal מתברר כי החברה בתהליך פיתוח מתקדם לקורא משלה.

הקורה יהווה מעין פלטפורמה חברתית המציגה עדכונים וסטטוסים של חברים בשילוב של חדשות ותכנים מותאמים בסגנון של יישום ה-Flipboard, קורא החדשות המפורסם והפופולרי למכשירים ניידים המאפשר להרשם לעדכונים וחדשות ולדפדף בהם בסוויפ לצדדים.

“הרשת החברתית עובדת באופן שקט על השירות, ומכונה בחברה תחת השם 'Reader', המציג תוכן ממשתמשי פייסבוק ומתאים את עצמו להצגה במכשירים הניידים”, נכתב בדיווח.

כתבות נוספות באתר TGspot:

בדקנו: Intel NUC, מחשב זעיר עם הבטחה גדולה

סינים חדשים בשכונה – Geak משיקה את Mars ואת Eye

כפי הנראה, מארק צוקרברג בעצמו מעורב בפרויקט והוא אחד ממעצבי היישום והפרויקט כבר מפותח מזה כשנה, מה שאומר שהחברה החלה את תהליך הפיתוח עוד לפני שגוגל הודיעה על סגירת השירות.

עוד נכתב בדיווח שהשירות מיועד לעבוד הן על טאבלטים והן על סמארטפונים, אולם לא ברור האם הכוונה שזו תהיה אפליקציה נפרדת כמו Fliboard או שמא פייסבוק תטמיע זאת באפליקציה שלהם שתותאם לגודל המסך.

צעד זה לא מפתיע, שכן בפייסבוק מעוניינים בהרחבת סל המוצרים והגדלת הרווחים והכלי יוכל לשרת גם את אלו המעוניינים בחדשות הנמצאות מחוץ לפיד שלהם בפייסבוק. יחד עם זאת, היא לא לבדה: עם סגירת שירות ה-Google Reader השולטת באופן מוחלט בשוק הקוראים, צצים להם מתחרים חדשים.

בנוסף לפייסבוק גם AOL צפויה לחשוף היום את השירות שלה וכן Digg שתציג בקרוב שירות חדש. כל אלו מצטרפים לעשרות שירותים קיימים שהגדילו את כוחם והעיקרי מבניהם הוא Feedly שהצליח לשלש את מספר המשתמשים בשירות ל-12 מיליון משתמשים.

לכתבה המקורית באתר TGspot לחצו כאן

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker