פלאפון תתחרה במשווקי מחשבים וטאבלטים

החברה תנסה לפצות על הירידה במכירות הסמארטפונים על ידי שיווק טאבלטים ומחשבים ניידים גם ללא חבילות גלישה  גיל שרון: "אנחנו גוף קמעוני גדול בעל ריבוי נקודות מגע עם הלקוחות"

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פלאפון מנסה לחזק מחדש את תחום מכשירי הקצה. חברת הסלולר מקבוצת בזק תתחיל למכור מחשבים ניידים וטאבלטים ללא תוכניות גלישה סלולריות. למעשה, פלאפון תתחרה במשווקי מחשבים כמו באג ו–KSP, בניסיון להצמיח מחדש את תחום הכנסות ציוד הקצה - שקרס בשנה וחצי האחרונות.

פלאפון תציע ללקוחות כל החברות מגוון טאבלטים - בהם טאבלטים זולים שאינם בעלי חיבור סלולרי. כמו כן תשווק החברה מחשבים ניידים ללא חיבור סלולרי.

מדובר בשינוי גישה מבחינת החברה, שעד כה שיווקה רק מכשירים שניתן למכור לצידם חבילות גלישה סלולריות. במקביל תמשיך החברה להציע גם מכשירים בעלי יכולות גלישה סלולריות. בין השאר תשווק פלאפון טאבלט WiFi של Asus, טאבלט 7 Nexus דור 3 של Asus, מצלמת WIFI של סמסונג ואולטרא בוק SpectreXT של HP.

"אנחנו למעשה גוף קמעוני גדול יחסית שיש לו לא מעט נקודות מגע עם הלקוחות", אומר מנכ"ל פלאפון, גיל שרון. "אנחנו כבר פועלים תחת שני כובעים: ספקי שירות סלולר, ומוכרים של ציוד תקשורת. יש סינרגיה בין שתי הפעילויות".

גיל שרון
גיל שרון צילום: עופר וקנין

על פי נתוני IDC, בשלוש השנים האחרונות נמכרו בישראל כ–1.6 מיליון מחשבים ניידים ויותר מחצי מיליון טאבלטים. בתחום הטאבלטים קצב המכירות גדל משמעותית משנה לשנה, כאשר ב–2013 מכירות הטאבלטים צפויות להסתכם בכ–440 אלף יחידות, לעומת כ–230 אלף ב–2012.

ב–2014 צפויות מכירות הטאבלטים לחצות את רף החצי מיליון. על פי IDC, גם תחום המחשבים הניידים יתעורר: ב–2014 צפויים להימכר כ–470 אלף מחשבים ניידים, לעומת 430 אלף השנה.

2011 היתה שנת שיא של מכירות ציוד קצה בכל שלוש חברות הסלולר. החברות חיפו על הירידה במחירי זמן האוויר באמצעות הגדלה מהותית של מכירות הסמארטפונים והפיכת תחום ציוד הקצה למרכז רווח מהותי. ב–2011 הובילה פלאפון את המגמה הזאת, כאשר סך מכירות ציוד הקצה שלה הסתכמו בשנה זו בכ–1.91 מיליארד שקל.
ואולם ב–2012 נגמרה החגיגה: רפורמת ניתוק הזיקה בין מכירת זמן אוויר למכשירים והרחבת הייבוא החלישו מאוד את תחום ההכנסות הזה, כך שמכירות ציוד הקצה בפלאפון ירדו ב–37% ל–1.21 מיליארד שקל בלבד. תעשיית הסלולר כולה איבדה הכנסות של כ–2 מיליארד שקל רק מצמצום מכירת ציוד הקצה.

מספר הסמארטפונים שנרכשו בישראל המשיך לעלות, אך מחירם ירד בשנה החולפת וחלק ניכר מהסמארטפונים נרכשו מחוץ לחברות הסלולר. מגמה זו הצטרפה למגמת הירידיה החדה במחיר זמן האוויר, ופגעה גם היא ברווחיות של חברות הסלולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker