אפל פורצת לשוק בתי הספר; תמכור אייפדים ב-30 מ' ד' בלוס אנג'לס

לפי הערכת בכיר באפל, יותר מ-10 מיליון אייפדים משמשים את מערכת החינוך בעולם כבר היום

יונתן רוה
יונתן רוה

אפל לא מבזבזת זמן בנסיונה להשתלט על פלחי שוק חדשים בעולם המובייל. יצרנית האייפד זכתה השבוע בחוזה יוקרתי עם LAUSD, מחוז בתי הספר של לוס אג'לס, לאספקת טאבלטים בשווי של כ-30 מיליון דולר, כך מדווח הלוס אנג'לס טיימס.

עלות כל טאבלט למערכת החינוך מוערכת ב-678 דולר, מחיר יקר באופן יחסי, שכן הטאבלט שיימסר לבתי ספר יכלול אפליקציות תומכות של אפל (גון iWork ו-iLife), אפליקציות צד שלישי נוספות ושירותים רבים מתחום החינוך, בניהם מערכת חינוכית של חברת Pearson. הטאבלטים שנקנו יחולקו בין 47 בתי ספר וקמפוסים ברחבי המחוז. עבור אפל מדובר בעסקה בסדר גודל קטן, באופן יחסי להכנסותיה.

יחד עם זאת, העלות העתידית של עסקה כזאת גבוהה בהרבה, שכן בהחלטה זו כובלת מערכת החינוך של לוס אנג'לס את עצמה לעסקות עתידיות עם אפל, לאור התחייבותה שכל תלמיד במחוז בטאבלט עד לסוף שנת 2014. לפי הערכת בכיר באפל, יותר מ-10 מיליון אייפדים משמשים את מערכת החינוך בעולם כבר היום.

מהפכת המובייל בשנים האחרונות הביאה למיני-מהפכות במגוון תחומים. מבין אילו, המהפכה המדוברת ובעלת הפוטנציאל הכלכלי החזק ביותר היא מהפכת החינוך. בשנים הצפויות צפויה מערכת החינוך במדינות רבות לעבור לשיטות עבודה שחלקן הגדול מבוסס על מכשירי טאבלט, ו-3 יצרניות מערכות ההפעלה המובילות לטאבלטים - אפל, מיקרוסופט וגוגל - מתמודדות על הזכות להיות חלק ממערכת החינוך בדורות הבאים, כמו גם הכנסות המוערכות במיליארדי דולרים.

לכתבה המלאה באתר Mobilize

אייפד מיניצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker