ועידת הנשיא

סיסקו תשקיע 15 מיליון ד' בחברות ישראליות וערביות

ההשקעה תעשה דרך קרנות הון סיכון הפועלות באיזור ■ סיסקו תגייס 100 עובדים בישראל בתחום הסייבר ותשקיע מיליון דולר נוספים בתוכנית מענטק לשילוב מהנדסים ישראלים בתעשיית ההיי טק

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
ענבל אורפז

ביומיים האחרונים ערך יו"ר יו"ר ומנכ"ל של סיסקו, ג'ון צ'יימברס, סדרת פגישות עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר, יאיר לפיד ונשיא המדינה שמעון פרס. צ'יימברס, שהגיע לישראל לרגל ועידת הנשיא, הכריז במהלך הביקור כי סיסקו מגייסת עד 100 עובדים אסטרטגיים בישראל להקמת מעבדת מחקר ופיתוח חדשנית בתחום הסייבר. בנוסף, החברה הודיעה כי תשקיע 15 מיליון דולר באמצעות קרנות הון סיכון התומכות בשילוב ישראלים ערבים, ובפיתוח טכנולוגיות אבטחה חדשניות.

סיסקו הודיעה גם על הרחבת המחויבות שלה בישראל בתחומים החברתיים. בפגישה עם פרס הכריז צ'יימברס על השקעה נוספת של כמליון דולר בפרויקט מענטק לשלוש שנים הקרובות, בנוסף להשקעה של מיליון דולר שכבר בוצעה בפרויקט.

מענטק הוא מיזם המשותף לצ'יימברס ולפרס שפועל להשמת ערבים ישראלים בתעשיית ההיי-טק. מאז השקת הפרויקט לפני שנתיים גוייסו במסגרתו 600 עובדים חדשים לתעשיית ההיי-טק. לפי סיסקו, הפרויקט הביא להכפלת מספר הערבים המועסקים בהיי-טק הישראלי.

סיסקו תשקיע מיליון דולר נוספים עם משרד החינוך בהרחבת האקדמיה של סיסקו שמכשירה למקצועות כמו מנהל רשתות ומנהלי חברות מחשבים - תחומים בהם קיים מחסור בכוח אדם. הצורך בעובדים בתחומים אלה צפוי לעלות עם ההכרזה על חברת תשתיות האינטרנט השלישית.

ג'ון צ'יימברס, מנכ"ל סיסקוצילום: בלומברג

"אנחנו נמצאים כאן היום כדי להמשיך לקדם את ההבטחות של שנה שעברה, לבניית מדינה דיגיטלית, לרווחת תושבי ישראל, בדגש על תחומי החינוך, החדשנות והפס הרחב. רק שילוב של כל התחומים יחד עם סקיוריטי יאפשר לנו להגיע למטרה שהצבנו לעצמנו. אנו מייחסים חשיבות רבה ליצירת מקומות עבודה חדשים בדגש על חדשנות", אמר צ'יימברס במפגש עם ראש הממשלה.

כתבות נוספות ב-TheMarker

נתניהו: הגדלנו כמות הגז לצרכי המשק ל-29 שנה; נקבל 60 מיליארד דולר ב-20 השנים הבאות

אפל, גוגל, פייסבוק, אמזון - מי ההשקעה הטובה ביותר?

"תשתית רחבת פס היא חשובה ביותר וכמובן גם חדשנות. השאיפה שלנו היא לעודד גם את הדור הבא של ה"סטארט אפ ניישן". איך נשנה את הנושאים הללו ונקדם אותם בישראל? קודם כל באמצעות פס רחב, סיב אופטי שיגיע לכל בית ולכל אזרח יאפשר לקדם בדיוק את הנושאים עליהם אנו מדברים: יצירת מקומות עבודה, שילוב מיעוטים, קידום תחומי החינוך והבריאות" ציין צ'יימברס.

"יישראל עשויה להיות המדינה הראשונה בעלת אג'נדה דיגיטלית כוללת, החולשת על כל תחומי החיים: חינוך, בריאות, רווחה, שיפור חיי האזרחים בתחומים אלה, בשילוב יחד עם סקיוריטי. זה יאפשר לדור חדש של חברות היי טק לצמוח כאן, לשלב חרדים ומיעוטים בשוק העבודה. גישת הסיב עד הבית היא חדשנית, היא הדרך היום לסייע להצלחתן של מדינות. 12 מיליארד איש מחוברים כיום לאינטרנט, זה משנה את החיים, את הדרך בה לומדים, את הבריאות, החינוך, שעות הפנאי" הוסיף צ'יימברס.

בהתייחסו לישראל אמר צ'יימברס "אני אוהב את המדינה הזו, אנחנו מעסיקים כיום 2,000 איש ונקים מעבדת חדשנות, נקדם את התחום האבטחה. הכל צריך להיות מאובטח, היום זו הסוגיה המרכזית שמעסיקה כל חברה, ארגון ומדינה. אני נרגש ממה שעושים כיום בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker