אורי לוין, מייסד ווייז: "אקזיט לא מניע יזם אמיתי"

בהתבטאות ציבורית ראשונה מאז מכירת ווייז לגוגל במיליארד דולר לוין התייחס לעסקה והתחייב: "ווייז היא בחינם ותמיד תהיה בחינם, כי חינם היא התפישה שלנו" ■ "מצד אחד, המכירה נותנת תחושה נהדרת. מצד שני, לקחו לי את הבייבי"

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

"מצד אחד, המכירה נותנת תחושה נהדרת. מצד שני, לקחו לי את הבייבי", אמר היום (ד') בצהריים אורי לוין, מייסד ונשיא ווייז בהתבטאות ציבורית ראשונה מאז מכירת ווייז לגוגל במיליארד דולר בשבוע שעבר. עד כה מייסדי ומנהלי החברה לא התבטאו בתקשורת בנוגע לעסקה. "אקזיט לא מניע יזם אמיתי, אלא דחף עצום לשנות. אם אתה הולך לישון עם רעיון ובבוקר הרעיון עדיין מציק לך - לך על זה. אבל אתה צריך תשוקה והרבה נכונות להקרבה", הוסיף לוין בכנס ישראל ליזמות שנערך על ידי מרכז ברוניצה ליזמות וביזטק שבטכניון.

"ווייז היא חינמית ותמיד תהיה חינמית, כי חינם הוא התפישה שלנו" התחייב לוין בפני משתמשי האפליקציה. כמו כן הוא התייחס לערך המוסף שתספק ווייז לגוגל ולפוטנציאל הצמיחה של החברה לאחר הרכישה: "משתמש גוגל נוסע שעה ועשר דקות משדה התעופה של לוס אנג'לס לעיר. עם גוגל החדש הוא ייסע 23 דקות. יש יותר ממיליארד כלי רכב בעולם. יש לנו 150 אלף מצטרפים חדשים מדי יום. יש לנו עוד מרחב גדול להתפתח בו".

"הדבר הראשון שמשקיע אומר לעצמו הוא: 'אם לא הייתי משתמש בזה - זה רעיון לא טוב'. לכן שמנו להם את בתיהם הפרטיים על המפה. עשינו עליהם מודיעין וגילינו היכן הם גרים. לפני הפגישה אתם שמנו את כל הבתים שלהם על המפה של ווייז. ואכן, מיד בתחילת השיחה אחד המשקיעים שאל: 'אתם רוצים לומר לי שאוכל למצוא את הבית שלי על המפה שלכם?', 'בודאי', עניתי. 'היכן אתה גר?', הבית שלו אכן עלה על המפה מיד, עיניו התרחבו וראיתי באישונים שלו דולרים", סיפר לוין על המפגש של ווייז עם המשקיעים הראשונים בחברה.

מייסד ווייז אורי לויןצילום: דוברות הטכניון

"המשטרה אמרה לנו שאנחנו מפריעים לעבודת המשטרה, כי אנחנו מתריעים על שוטר בדרך ועל מיקומן של מצלמות המהירות. שאלנו אותם מהי עבודת המשטרה. הם השיבו - 'שהנהגים ייסעו כחוק'. השבנו להם: 'זה בדיוק מה שאנחנו עושים. גורמים לנהגים לנסוע כחוק'. אבל התשובה לא סיפקה אותם. מאחר שאנחנו מסתמכים על דיווחי הנהגים, המשטרה שלחה שוטרים שדיווחו ל'ווייז' כל כמה דקות 'משטרה, משטרה'. אבל לתדהמת השוטרים הנהגים הזדרזו לדווח: 'לא נכון, לא נכון'. אנו מאוד סומכים על הקהילה שלנו. רשת ABC בלוס אנג'לס הרימה מסוק ובדקה אם הקהילה שלנו מדווחת דיווחי אמת על תאונות. אחרי ארבעה ימים הם שבו אלינו והודיעו: 'כן, הנהגים מדווחים דיווחי אמת'".

לוין התייחס באירוע לתהליך הקמת חברה ומכירתה:"זו רכבת שדים ומי שלא אוהב רכבת שדים - שלא יעלה על רכבת היזמות. גם מי שאין לו חלום בשנה הראשונה ולא הצליח לגייס כסף בשנה הראשונה – לא יצליח. המשקיעים מחליטים אחרי חמש דקות אז תתחילו בנקודה הכי חזקה שלכם. תתמקדו במטרה אחת, תעשו את השגיאות שלכם מהר וכך תלמדו לתקנן תוך כדי נסיעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker