חטיבת ציי-הרכב של התאגיד GE תספק אבטחה של מוביליי

המערכות של החברה הישראלית מזהירות את הנהגים מפני תאונות פוטנציאליות עם כלי-רכב אחרים, רוכבי אופניים והולכי רגל. כך למשל, הן מתריעות מפני סטייה לא מכוונת מהנתיב או מהתקצרות מסוכנת של מרחק הבטיחות בין שני כלי-רכב

רוני ליפשיץ, TechTime
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת מוביליי ((Mobileye מהר חוצבים בירושלים חתמה על הסכם יוצא דופן בתחום ניהול ציי הרכב: חטיבת ניהול ציי הרכב של תאגיד GE הענק (GE Capital Fleet Services) תציע ללקוחותיה שירות התרעות בפני התנגשויות המבוסס על מערכת ההתראות של החברה.

חטיבת GECFS מספקת שירותי ניהול ציי רכב לחברות גדולות ובינוניות בארצות הברית, קנדה, מקסיקו, יפן, אוסטרליה וניו-זילנד. השירות כולל את כל מרכיבי ניהול הצי, החל ממימון רכש, ניהול חיי המוצר של כל רכב, ניהול תחזוקה, שליטה ובקרה על הצי ואפילו מכירת כלי-רכב ישנים מהצי של הלקוח, כדי להפחית את העלות הכוללת של המערך.

חברת GE מסרה אתמול שהרשות לביטחון בדרכים מהירות בארצות הברית העניקה עד היום הסמכה רק למערכת מניעת התאונות של חברת מוביליי. ההסכם בין שתי החברות מאפשר ל-GECFS להציע לכל לקוחותיה, המנהלים ציים בהיקף של מאות אלפי כלי-רכב, להתקין את מערכות ההתראה של מוביליי.

Mobileye

המערכות של החברה הישראלית מזהירות את הנהגים מפני תאונות פוטנציאליות עם כלי-רכב אחרים, רוכבי אופניים והולכי רגל. כך למשל, הן מתריעות מפני סטייה לא מכוונת מהנתיב או מהתקצרות מסוכנת של מרחק הבטיחות בין שני כלי-רכב.

טכנולוגיית זיהוי השלטים של החברה (Traffic Sign Recognition), מזהה בזמן אמת הוראות המגבילות את מהירות הנסיעה ומספקת התראה לנהג על-מנת למנוע נסיעה במהירות אסורה.

חברת GE מסרה שההסכם נחתם בעקבות סקר שהיא ערכה בקרב מנהלי ציי הרכב של לקוחתיה, שממנו עלה שכיום הבטיחות היא הנושא בעל העדיפות העליונה אצל רובם, וזוכה לדירוג גבוה יותר מבעיית עלות ניהול ציי הרכב.

חברת מוביליי נחשבת לחלוצה העולמית של מערכות אבטחה והתראה בפני תאונות המבוססות על אמצעים פסיביים. החברה הוקמה בשנת 1999 על-ידי פרופ' אמנון שעשוע (יו"ר החברה) וזיו אבירם (המנכ"ל). לפני-כן שימש שעשוע כראש בית הספר להנדסה ומחשבים באונ' העברית, ופיתח במשך שנים רבות אלגוריתמים לחילוץ מידע תלתמימדי מתוך תמונות דו-מימדיות.

הטכנולוגיה של החברה מבוססת על הטמעת האלגוריתם שלה בתוך שבב ייעודי הכולל מעבד CPU ומעבדי DSP ייעודיים שהיא מפתחת. השבב מקושר אל מצלמות המצויות ברכב והעוקבות אחר הדרך ותנאי התנועה הדינמיים. הוא מזהה התפתחות מצבים מסוכנים ומתריע על כך לנהג.

לפוסט המקורי ב-TechTime:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker