בזכות התחרות: הצרכן חסך 3.2 מיליארד שקל בשוק התקשורת ב-2012

עיקר החיסכון הגיע כמובן משירותי הסלולר, אך גם בתחום אספקת האינטרנט והשיחות לחו"ל חלה שחיקה ■ ענף תשתיות האינטרנט הנשלט בידי הדואפול בזק ו-HOT צמח

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

בשנת 2012 שוק התקשורת הצטצמם והצרכנים שילמו פחות בהיקף של כ-3.2 מיליארד שקל. כך עולה מנתונים שפירסם היום משרד התקשורת על שוק התקשורת המקומי ב-2012, בהשוואה ענפית ובהשוואה לשנת 2011. עיקר החיסכון הגיע כמובן משירותי הסלולר, אך גם בתחום אספקת האינטרנט והשיחות לחו"ל חלה שחיקה. ענף תשתיות האינטרנט הנשלט בידי הדואפול בזק ו-HOT הציג צמיחה.

לכתבות נוספות באתר TheMarker:

הטלטלה באינטל העולמית מגיעה לישראל: "צפוי ניעור רציני בשורות ההנהלה"

משווק טלפונים נגד רמי לוי: מאז כניסתו לענף ירדנו במכירות ב-70%

צילום: ניר כפרי

מי באמת מקפיץ את מחירי הדירות? המעמד הבינוני והזוגות הצעירים

ממשרד התקשורת נמס כי הכנסות ענף התקשורת בשנת 2012 קטנו בכ-10.7% ביחס להכנסות הענף בשנת 2011 - מסך הכנסות של 29.4 מיליארדן שקל ל-26.2 מיליארד שקל. תרמה לכך בעיקר ירידה דרמטית של 19.3% בהכנסות שוק הסלולר. ירידה חדה זו בהכנסות נובעת ישירות מהתעצמות התחרות בתחום עם תחילת פעילותם של המפעילים החדשים ומגילומה המלא של הפחתת דמי הקישוריות.

כתוצאה מכך, שיעור הכנסות שוק הסלולר ביחס לסך הכנסות ענף התקשורת קטן מכ-56% לכ-50%. תחום תשתית האינטרנט המשיך לצמוח בשנת 2012, אם כי בקצב מתון ביחס לשנים הקודמות, עם גידול של כ-8% בהכנסות.

בראשונה מזה שנים פחתו ההכנסות מתחום הגישה לאינטרנט (ISP) בכ-1.3%. בשנת 2012 נרשמה ירידה מתונה של 1.2% בהכנסות ענף התקשורת הבינלאומית, ומדובר בשיפור משמעותי לעומת המגמה שאפיינה את השנים האחרונות, בהן התכווץ הענף בשיעור שנתי של כ-10%. תחום הטלוויזיה הרב ערוצית לא צמח נומינלית בשנת 2012, וזאת לאחר שבשנים האחרונות נרשמה בו צמיחה ממוצעת של כ-2%.

בתוך כך משרד התקשורת, מודיע על קיצור תהליך הניידות לחצי שעה בסלולר ושעה בקווי. לטענת המשרד מדובר בתהליך הניוד הקצר בעולם. קיצור הניוד יקשה על החברות הגדולות שמפעילות לאחרונה טקטיקה של "גיוס מחדש" של לקוחות נוטשים.

עוד אומר משרד התקשורת כי "החלטנו לעדכן את תוכנית הניידות על מנת לשפר את השירות ללקוחות המבקשים להתנייד מחברה לחברה, בפרט בתקופה בה התחרות בענף הסלולר התעצמה ומספר המתניידים גדל. לאחר שימוע שערך בנושא, החליט המשרד לשנות את משך זמן ההתניידות שנמשך 3 שעות כיום לחצי שעה במגזר הנייד ושעה במגזר הנייח, כל זאת החל מיום ראשון ה-9 ביוני 2013".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker