משווק טלפונים: מאז כניסת רמי לוי המכירות שלנו ירדו ב-70%

חברת ישראל טלקום פנתה בתלונה בנושא לממונה על הגבלים עסקיים

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת ישראל טלקום, שלה שני סניפים למכירת מכשירים באזור עפולה, יוצאת נגד כניסת רמי לוי לתחום מכירת הסמארטפונים. במכתב לרשות להגבלים העסקיים טוען אבי תורג'מן, מנהל הפיתוח העסקי של החברה, כי מאז נכנס רמי לוי לענף המכשירים הוא חווה ירידה בהיקף המכירות של כ-70% וטוען כי המהלך יהרוג את המשווקים הקטנים מה שיוביל בעתיד דווקא לעליית מחירי המכשירים.

במכתב לממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, הוא מסביר: "אני מבקש להתריע בפניך על מהלך בתחום הסלולר, שתחילתו, לכאורה, פתיחת השוק והורדת מחירים לצרכן, וסופו עלול להביא דווקא צמצום התחרות ולפגיעה ישירה בצרכנים הישראלים. חברת רמי לוי תקשורת מנצלת את כוחה כדי למכור כמויות עצומות של מכשירים סלולריים במחירים זולים - אולי במחירי עלות. המהלך נועד בכדי 'למשוך', לקוחות לרשת חנויות המזון! המשמעות הישירה של מהלך זה היא פגיעה ישירה במחירים ובכדאיות העסקית של המשווקים 'הקטנים' הפועלים בענף הסלולר ומתפרנסים רק מהשוק הסלולרי.

"פגיעה כזו עלולה להביא גזר דין מוות למשווקי הסלולר הקטנים בישראל. להערכתי והבנתי, תוך מספר חודשים נבחין בצמצום משמעותי ואף בהיעלמות של המשווקים הקטנים, דבר שישאיר לצרכן הישראלי שוב, את הבחירה רק בין חברות הסלולר הגדולות, בראשן כאמור רמי לוי תקשורת.

התנהלות שכזאת אינה מאפשרת תחרות עסקית הוגנת וסופה שתביא בעקבותיה שוב עליית מחירים משמעותית לצרכן".

רמי לוי צילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker