מנכ"ל אינטל: "לא יכול להבטיח עבודה לכל עובדי מיקרון"

בריאן קרזניץ' אמר את הדברים בפני עובדי אינטל במרכז הכנסים בחיפה הבוקר; "אני לא מאמין שבמפעל מועסקים 1,800 עובדים - אולי פחות ממחצית; אני מאמין שנהיה מעוניינים במרביתם", ציין קרזניץ'

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אנחנו מעוניינים בבניין עצמו. אני לא מאמין שיש שם 1,800 מועסקים של מיקרון, אני מאמין שיש הרבה פחות מחצי, או פחות מחצי. מה שאמרנו להם זה שיש אחוז גבוה ממועסקים אלו שאם הם יתנו לנו חזרה את הבניין ומספיק זמן נהיה מעוניינים במרביתם", אמר הבוקר (ה') מנכ"ל אינטל העולמית, בריאן קרזניץ'.

המשמעות היא שאינטל מתכוונת לקלוט פחות מ-900 מעובדי המפעל בקרית גת. קרזניץ' נשא דברים בפני עובדי אינטל ישראל במרכז הקונגרסים בחיפה. במקביל, כ-130 מעובדי מיקרון בקריית גת הפגינו בחוץ.

"בכל הקשור לעסקיה של מיקרון, אני ממש לא רוצה להחליט בשבילם מה הם עושים עם המפעל שלהם או עם עסקיהם. ההחלטה לסגור את המפעל, כפי שאני מבין שהחברה הכריזה, לא קשורה אלי. גם אם הייתי אומר להם שזה טעות, או לא לעשות את זה - זה פשוט לא קשור אלי", טען קרזניץ'.

מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ'צילום: אי פי

"אני לא יכול להבטיח עבודה לכל העובדים כי אני לא יודע מי הם - אין לי את הנתונים שיש להם (למיקרון - ע"א). הם העובדים של מיקרון, הם לא עובדים שלנו. אני לא יכול לבוא אליהם ולהבטיח להם עבודה - אני לא יודע מי הם. האם הייתם מבטיחים עבודה למישהו שאתם לא מכירים? אני כן יכול להגיד שאני מאמין שרוב העובדים שיש שם טובים, אבל אני לא יודע את זה. אם הבניין יחזור אלינו יש חלון של הזדמנויות מכיוון שיש הרבה דברים שצריך לעשות ב-FAB28. צריך להכניס לשם טכנולוגיות חדשות, להקים מפעל חדש ודברים כאלו"

קרזניץ' התייחס לעובדי מיקרון שהפגינו באותה שעה מחוץ למרכז הקונגרסים ואמר כי "אני חושב שהאנשים ששם בחוץ עכשיו, במובן של מה שקורה באמת, האם מה שהם עושים עכשיו פועל לטובתם? מה שהם היו צריכים לעשות הוא לבוא ולהגיד 'זו האסטרטגיה שלנו, זה מה שאנחנו רוצים לעשות - אנחנו רוצים להביא קונה מבחוץ, או שאנחנו רוצים לעבור לאינטל, אנחנו רוצים שאינטל תחזור'. הם צריכים להיות ברורים בהגדרת ההחלטה שלהם, ואז אנחנו צריכים להחליט מה אנחנו רוצים לעשות. אם מיקרון רוצה שניקח את רוב העובדים הם צריכים להראות לנו מי הם.

הפגנת עובדי מיקרוןצילום: רמי שלוש

עובדי מפעל מיקרון בקרית גת החריפו הבוקר את מחאתם נגד העברת המפעל לידי אינטל, מחשש שהדבר יביא לפיטוריהם. כאמור, כ-130 עובדים מהמפעל הפגינו במרכז הקונגרסים בחיפה, זאת כאשר במרכז מתקיים כעת מפגש בין עובדי אינטל ישראל לבין מנכ"ל אינטל העולמית, בריאן קרזניץ'. מטרת ההפגנה היא להעלות את מצבם לסדר היום הציבורי.

המוחים, שהגיעו בשלושה אוטובוסים מקרית גת, עוטים מסכות ראש המיועדות לשימוש בחדר הנקי ונושאים שלטים עם הכיתוב "זיכרונות מצוינים לא מוחקים" (בהתייחס לתחום הפעילות של המפעל) ו"לא רק מפעלי שימורים נסגרים".

עובדי מיקרון שלחו אתמול מכתב למנהלי אינטל ישראל, מקסין פסברג ומולי אדן. במכתב, שנכתב על ידי עובד אינטל לשעבר המועסק כיום במיקרון, נטען כי סגירת המפעל תוביל לפיטורי עובדים. "אנו קרובים לסגירת עסקה עם אחד משלושת הקונים הפוטנציאליים של מיקרון, ואתם, הנהלת אינטל ישראל, טרפתם לנו את הקלפים בדקה ה–90. אם אתם לא מסוגלים להתחייב להעסיק אותנו, אז אל תעמדו בדרכנו".

הפגנת עובדי מיקרון בחיפהצילום: רמי שלוש

"בשבוע שעבר הודיעה אינטל שהיא רוצה את המפעל בחזרה. זה משאיר אותנו, העובדים, בחוץ. הם רוצים את הבניין - לא את העובדים", אמר אתמול עובד מיקרון במפעל בקרית גת. אמנם באינטל מסרבים להגיב, אך מקורבים לחברה טוענים כי "זו לא התרבות הארגונית של חברה כמו אינטל. הם לא ירכשו את מפעל מיקרון ללא עובדיו".

לדברי העובד, שלשום כינסה הנהלת מיקרון ישראל את העובדים ועידכנה אותם בהתפתחויות האחרונות. לעובדים נאמר כי בשבוע שעבר אמור היה להיחתם הסכם למכירת המפעל לאחד הגופים המתמודדים על רכישתו. התהליך נעצר בגלל המהלך של אינטל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות