סלקום החלה לגבות עמלה של 6.9 שקלים על הוראת קבע

העמלה יכולה להגיע ל-10% מהחשבונית החודשית; בפרטנר התשלום היקר ביותר: 8 שקלים בחודש; החברות מסבירות כי "נגבית עמלה עקב עלויות תפעול הנדרשות בגין התשלום באמצעי זה"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים110
אמיתי זיו

חברת סלקום התחילה לפני כמה שבועות לגבות מלקחותיה תשלום עמלה נוספת מלקוחות שמשלמים לה לא בכרטיס אשראי, אלא באמצעות הוראת קבע בבנק. סלקום גובה מלקוחותיה שמעוניינים לשלם בהוראת קבע תשלום חד פעמי של 29 שקל ועוד עמלה חודשית של 6.9 שקלים.

לא כל חברות התקשורת מאפשרות תשלום בהוראת קבע: אצל גולן טלקום ו-012 מובייל אין אפשרות כזו וגם ב-HOT מובייל היא פתוחה רק ללקוחות עסקיים. פרטנר היא היקרה בענף וגובה 41 שקל באופן חד פעמי על הצטרפות להוראת קבע ועוד 8 שקלים בחודש. בפלאפון עלות ההקמה היא 30.1 שקל והתשלום החודשי עומד על 3.87 שקלים. בזק היא החברה היחידה המאפשרת תשלום בהוראת קבע ואינה גובה על כך תשלום נוסף.

הנוהג לגבות מלקוחות בהוראת קבע עמלה נוספת פוגע בעיקר בלקוחות חלשים שמסיבה כזו או אחרת מנועים מלהחזיק כרטיס אשראי. בתעריפי הסלולר הנוכחיים עמלה של 8 שקלים, כמו בפרטנר, היא משמעותית ומהווה כ-10% מגובה החשבונית הממוצעת בחברה.

סניף של חברת סלקום
סניף של חברת סלקוםצילום: טלי מאייר

מסלקום נמסר בתגובה: "ללקוח מוצעות מגוון אפשרויות לתשלום השימושים החודשיים, אם בכרטיס אשראי ללא עמלה ואם בהוראת קבע. עוד מציינים כי התשלום בגין הוראת קבע הינו עבור הגבייה השוטפת של התשלומים כמקובל בשוק, תשלום זה נגבה כיום בכל חברה מתחרה המאפשרת תשלום בהוראת קבע ומאפשר ללקוחות שאין ברשותם כרטיס אשראי או אינם מעוניינים להשתמש בו עבור שירותי סלולר".

מפרטנר נמסר: "לרשות הלקוחות עומדות מספר אפשרויות תשלום. בהוראת קבע לחיוב חשבון בנק, נגבית עמלה עקב עלויות תפעול הנדרשות בגין התשלום באמצעי זה".

עלויות הוראת קבע בחברות התקשורת השונות

תשלום חד פעמי

תשלום חודשי

בזק

0

0

סלקום

29

6.9

אורנג'

40.97

8

פלאפון

30.17

3.87

HOT*

29 ש"ח

5

012 מובייל

לא ניתן לשלם בהו"ק

גולן טלקום

לא ניתן לשלם בהו"ק

* רק ללקוחות עסקיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker