גוגל מרגיעה: גוגל גלאס לא יתמוך בזיהוי פנים

למרות צפירת ההרגעה, גוגל לא פוסלת לחלוטין את אפשרות הזיהוי, אלא רק דוחה אותה בקצת

חן אידן, GeekTime
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מהרגע שחשפה לראשונה גוגל את פרוייקט גלאס, החלו המשתמשים להעלות חששות ושאלות רבות בכל הנוגע לפרטיותם מול המשקפיים החדשים, במיוחד במידה שאינם מעוניינים שהטכנולוגיה תזהה אותם. כעת משחררת גוגל הודעת הרגעה ומבהירה כי אינה מתכננת לאשר אפליקציות המשתמשות בטכנולוגיות זיהוי פנים, לפחות לא בשלב הראשון.

את ההודעה פירסמה גוגל בדף גוגל פלוס הרשמי של פרוייקט גלאס, שם ציינה כי מהרגע שהחלה את צעדיה הראשונים בפרוייקט מטרתה הייתה ברורה: לאפשר למשתמשים לקחת חלק בעיצוב הטכנולוגיה של העתיד, עוד לפני ההשקה. החברה הקשיבה למשתמשים, כאשר רבים מהם הביעו עניין וחשש בכל הנוגע לאפשרויות הרחבות שמביא עמו הפרוייקט החדש, הכולל גם את אפשרות זיהוי הפנים והחשש לפרטיותם.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

פוסטים נוספים ב-GeekTime:

הסטארט אפים שגייסו במאי 2013

לייקבוק תאפשר לכם להפוך את הטיימליין לספר

עוד הוסיפה החברה כי אינה מעוניינת להוסיף את טכנולוגיית זיהוי הפנים למוצריה מבלי לאפשר הגנה חזקה על המשתמשים ופרטיותם, ולכן החליטה לא לאשר אפליקציות המיישמות טכנולוגיה זו על גבי גוגל גלאס, לפחות לא כרגע. חשוב להבהיר כי למרות צפירת ההרגעה, אין זה אומר שגוגל פוסלת לחלוטין את אפשרות הזיהוי, אלא רק דוחה אותה בקצת.

לא נופתע אם נגלה שגוגל מיישמת את הטכנולוגיה בעצמה באפליקציות "הביתיות" שלה, ופשוט אינה מעוניינת לפתוח את האפשרות עבור מפתחי צד שלישי המסוגלים לנצל זאת למטרותיהם האישיות. ככל הנראה, גוגל זקוקה לבצע בדיקות ולאשר פרוטוקולי פרטיות כאלה ואחרים לפני שהיא מציעה את אפשרות הזיהוי לכלל המפתחים - על מנת לדאוג שמשתמשיה אכן "בטוחים" עד כמה שניתן.

לפני כחודש נודע כי חוקרים מאוניברסיטת Duke עובדים על פיתוח אפליקציה ייעודית לגוגל גלאס, שתיקרא InSight project ותאפשר למשתמשים ליצור פרופיל על המשתמש העומד מולם באמצעות פריטי הלבוש המונחים עליו. כך, יוכלו המשקפיים לזהות את המשתמש גם ללא תווי הפנים שלו, פשוט באמצעות טבעת, צמיד או שרשרת ייחודית, או פריטי לבוש שלבש בעבר.

הפרוייקט ממומן בחלקו על ידי גוגל עצמה, כך שהחברה מודעת ל"פרצות" הקיימות בהגבלותיה, ולכן ההחלטה למנוע את זיהוי הפנים הופכת למעט יותר תמוהה לאור העובדה שהיא מאפשרת ואף תומכת בשיטות אחרות ומגוונות של זיהוי המשתמשים.

לפוסט המקורי ב-GeekTime

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker