פלאפון תשקיע 100 מיליון ש' בפרויקט שדרוג רשת לדור 4

בעקבות השדרוג תאפשר הרשת קצבים של עד 42 מגה ביט לשניה בכל הארץ, הקצב המהיר ביותר לפני דור רביעי

אמיתי זיו
אמיתי זיו

פלאפון מודיעה כי חתמה עם חברת התשתיות אריקסון חוזה לשדרוג הרשת שלה בהיקף כספי של 100 מיליון שקל. פרויקט התשתית יכלול הן הגדלת הקיבלות של האתרים הסלולרים (אנטנות) והן הרחבת רשת התמסורת.

כפי שנמסר מפלאפון: "אריקסון תספק לפלאפון תוספת קיבולת באתרים הסלולריים ובמרכז הרשת, תוך הרחבת התמסורת ברשת וכן הטמעת פתרונות לשיפור נוסף של מהירות הדאטה של פלאפון. בעקבות השדרוג תאפשר הרשת קצבים של עד 42 מגה ביט לשניה בכל הארץ, הקצב המהיר ביותר לפני דור רביעי. תהליך השדרוג נעשה כחלק מהיערכותה של פלאפון לגידולים המתמשכים בהיקף הגלישה בסמארטפונים - רק ברבעון הראשון של 2013 חל גידול של 18% בנפח הגלישה הממוצע ללקוח פלאפון וזאת לאחר גידול ממוצע של 80% בנפח הגלישה בשנת 2012 לעומת 2011".

יש לציין כי משרד התקשורת טרם פרסם מכרז לדור 4 סלולרי והנושא נגרר זמן כה ארוך עד שהופיע בדו"ח מבקר המדינה. עם פרסום המכרז יצטרכו חברות הסלולר לרכוש תדרים אלו, ורק אז לשדרג את האתרים לדור 4. המהלך של פלאפון מקדים עבורה את ההשקה ויקצר את הזמן להשקה.

מנכ"ל פלאפון גיל שרוןצילום: עופר וקנין

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון ציין כי החברה ממשיכה להשקיע בכדי להיות הרשת המהירה ביותר: "אנו ממשיכים להשקיע בפיתוח הרשת כחלק מהאסטרטגיה שהגדרנו לעצמנו - להיות הרשת המהירה והמתקדמת בישראל. בהסכם הנוכחי הוספנו קיבולת ומהירות לרשת, ושדרגנו את ליבת המערכת. אנו מצפים להקצאת תדרי הדור הרביעי בישראל, כדי להמשיך ולשדרג את פלאפון כרשת המהירה בישראל".

במסגרת ההודעה, פלאפון מדווחת על נפחי הגלישה שמייצרים לקוחות ברשת בהתאם למכשיר שברשותם: "בעלי iPhone5 גלשו ברשת פלאפון בחודש האחרון 2.4 ג'יגה בממוצע, ומנויים בעלי iPhone4S וגלקסי3 גלשו בממוצע בחודש האחרון 1.8 ג'יגה בחודש עם גידול קל לעומת 2012. לשם השוואה בשנת 2009 אז הושקה הרשת החדשה של פלאפון, גלש בעל iPhone כ-300 מגה בחודש בממוצע וכ-220 מגה בחודש בממוצע בגלקסי".

פרטנר דיווחה על השקעה דומה לזו שעושה כעת פלאפון וחיים רומנו מנכ"ל החברה ציין בדו"ח הרבעוני האחרון לשנת 2012 כי "ברבעון השלישי השקיעה פרטנר 125 מיליון שקל, בעיקר בשדרוג החלק הארי של הרשת הסלולרית לקצבי 42 Mbps, ובהכנתה לטכנולוגיית הדור הרביעי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker