טלפוניקה משלימה רכישת jajah: משנה את שמה ומרחיבה את הפעילות

חברת Jajah הישראלית, הפועלת מרעננה, המתמחה בפתרונות Voip (העברת קול ונתונים על תשתית אינטרנטית), נרכשה ע"י טלפוניקה בשנת 2010 בסכום של 207 מיליון דולר

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שלוש שנים לאחר שרכשה את חברת jajah, תשלים טלפוניקה הספרדית את המהלך ותמתג מחדש את הפעילות הנרכשת כ"טלפוניקה דיגיטל ישראל". החברה מצייני כי המהלך מתרחש לנוכח הדומיננטיות של הפעילות הישראלית כמרכז חדשות עבור החברה הגלובלית. לפי הודעת החברה, הדבר יהיה חלק מהגברת הנוכחות המוקמית שלה בישראל.

כחלק מהמהלך, מונה גיל כהן, מנכ"ל Jajah למנהל קו מוצרי התקשורת של טלפוניקה דיגיטל (Director of Communications Products), זאת בנוסף לתפקידו כמנכ"ל טלפוניקה דיגיטל ישראל. בין היתר יהיה הגוף הישראלי אחראי על כל מהלכי המחקר והפיתוח של מוצרי התקשורת העתידיים של טלפוניקה.

בין תחומי האחריות הישראלית יכללו מוצרים קיימים, דוגמת ה-TU Me, לשיחות חינם על תשתית אינטרנט, המאפשרת תקשורת ושיתוף תכנים באמצעות טלפונים חכמים ו-TU Go, המאפשר ללקוחות להשתמש במספר הנייד שלהם על מגוון מכשירי תקשורת. הצוות של כהן, בישראל, ספרד ובריטניה, יהיה אחראי על חידושים ופיתוחים נוספים בתחום.

גיל כהן, מנכ"ל Jajah ישראלצילום: יח"צ

"המהלך הוא מהלך טבעי לטלפוניקה והוא משקף את החשיבות הגדלה והולכת של ישראל, על יכולות המו"פ שלה", אומר גיל כהן. "אני והצוות שמחים לאפשרות להמשיך ולבנות על הבסיס המאוד חזק שכבר יש לנו כאן". כיום מעסיקה ג'ג'ה בישראל כ-120 עובדים - פי שניים ממספר העובדים בזמן הרכישה ולדברי כהן, מהלך הגיוס של כח אדם איכותי אף יתוגבר במהלך 2013.

חברת התקשורת השלישית בגדלה בעולם

חברת Jajah הישראלית, הפועלת מרעננה, המתמחה בפתרונות Voip (העברת קול ונתונים על תשתית אינטרנטית), נרכשה ע"י טלפוניקה בשנת 2010 בסכום של 207 מיליון דולר. טלפוניקה היא חברת התקשורת השלישית בגדלה בעולם. החברה פעילה ב- 25 מדינות ברחבי העולם, ויש לה כ-300 מיליון משתמשים.

טלפוניקה דיגיטל אחראית על חדשנות, מו"פ, שותפויות גלובליות ומגוון שירותים דיגיטליים עבור הענקית האירופאית. חיזוק מחוייבותה של טלפוניקה לישראל, יתמקד בחיפוש אפיקי השקעות בשוק הישראלי, תגבור קו מוצרי התקשורת המפותחים בישראל והגדלה של מצבת כח האדם בישראל.

כחלק מהמהלך הודיעה טלפוניקה גם על הרחבת הפעילותה בתחום השותפויות בישראל, כשלקרן ההשקעות של החברה - Telefonica Ventures, תהיה נוכחות קבועה בישראל, בניהולו של דורון אריאל שפסר, שישמש  גם כמנהל הפיתוח העסקי של טלפוניקה דיגיטל בישראל והאחראי על איתור חברות מקומיות. בין תפקידיה: זיהוי הזדמנויות השקעה עבור טלפוניקה, ובמיוחד בתחומים החשובים אסטרטגית לעסקי החברה, דוגמת ביג דאטה, וידאו, תקשורת ואפליקציות.

בנובמבר 2013 הובילה הקרן סבב השקעה בסטארט-אפ הישראלי Everything.me, המפתחת של פלטפורמת מובייל דינמית מבוססת HTML5. ההשקעות של טלפוניקה ונצ'רס נעות מ-250 אלף דולר ועד 10 מיליון דולר בסבב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker