קרנות הון סיכון ופרייבט אקוויטי סיניות מגיעות לישראל

משלחת של 12 נציגים בכירים בארגון ZCVA - ארגון קרנות ההון סיכון והפרייבט אקוויטי הסיני - הגיעה היום לביקור עבודה ראשון בישראל ■ מטרת הביקור: לחשוף את המשלחת לתעשיית ההיי-טק המקומית

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משלחת של 12 נציגים בכירים בארגון ZCVA - ארגון קרנות ההון סיכון והפרייבט אקוויטי הסיני - הגיעה היום (א') לביקור עבודה ראשון בישראל. מטרת הביקור לחשוף את המשלחת לתעשיית ההיי-טק המקומית.

את המשלחת יזמה וארגנה הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בבייג'ין והמטה לקידום השקעות במשרד. הבוקר נפגשה המשלחת עם יואב שלוש, יו"ר משותף באיגוד לתעשיות מתקדמות בישראל (IATI) וקרין מאיר-רובינשטיין, מנכ"לית האיגוד. המשלחת תשהה בישראל חמישה ימים במסגרתם תפגש עם המדען הראשי במשרד הכלכלה, חממת TheTime של אילן שילוח, חממת משגב, קרן ורטקס, חברות היישום של האוניברסיטה העברית והטכניון, מכון הייצוא ומספר סטארט-אפים מקומיים.

ארגון ZVCA הוקם בתחילת 2012 על ידי כמה חברות מרכזיות בסין, בתחום ההשקעות בקרנות פרטיות בהן Cowin Capital, DFJ Dragon ו-Brightstone Capital. בארגון חברים כאלף גופים סינים עם נכסים מנוהלים בשווי של 15 מיליארד דולר.

בין החברים במשלחת ג'ייסון וואנג, נשיא ZVCA, שותף מייסד ה-Haifengilan Capital; כריס צ'יאו, יו"ר Golden Bridge Investment; יואן לי, נשיאת HustVC; וצ'יאו הו, שותף מייסד ב-BrightStones Beijing. בביקורה, המשלחת תשים דגש על פגישות עם גופים שעוסקים בפיתוח טכנולוגיות בתחומי האנרגיה המתחדשת, איכות הסביבה, מדעי החיים וחקלאות.

יואב שלוש וקרין מאיר רובינשטיין עם מנכלי קרנות ההון סיכון הסיניותצילום: יח"צ

רונה קוטלר, סגנית מנהל המטה לקידום השקעות במשרד הכלכלה, מסרה בהודעה שפורסמה לרגל ביקור המשלחת: "מדובר בביקור ראשוני וייחודי מסוגו בארץ של ארגון סיני המאגד גופי השקעה כאלו, שמטרתו העיקרית היא חשיפתם של חברי המשלחת ליכולות של התעשייה בישראל בעיקר בתחומי ההיי טק, ולהיותה יעד אפשרי להשקעות עבורם. חברי המשלחת מגיעים לארץ כדי ללמוד על ההיצע והאפשרות בתחום, להכיר את הגופים המרכזיים בתחום ההשקעות, הן במגזר הממשלתי ולבחון אפשרות לשיתוף פעולה והשקעות עתידיות בישראל".

חובב רף, הנספח המסחרי בבייג'ין, הוסיף כי "ממשלת סין תומכת בהשקעות מחוץ למדינה ואנו פועלים מול גופים רבים במטרה לעניין חברות וגופי השקעה סינים בשוק הישראלי, כאשר סך ההשקעות הסיניות מחוץ למדינה הסתכם ב-2012 ב-77.2 מיליארד דולר. גם ראש הממשלה נתניהו, במהלך ביקורו בסין, שם דגש רב על נושא ההשקעות ואנו משוכנעים שבעקבות הביקור והמפגשים שהתקיימו במהלכו נראה התעניינות גוברת מצד חברות סיניות בהשקעות בישראל. רק לאחרונה התבשרנו על השקעה גדולה של חברה סינית מובילה בחברה מתחום המכשור הרפואי בישראל ואנו בטוחים שביקור זה, כמו גם פעילויות נוספות שאנו מקדמים, יובילו להשקעות סיניות נוספות בישראל בתקופה הקרובה".

הביקור של המשלחת הישראלית מגיע על רקע הידוק שיתוף הפעולה הכלכלי בין המדינות שבא לידי ביטוי בביקור של ראש הממשלה בנימין נתניהו במדינה בתחילת החודש. בנוסף, במסגרת חוק ההסדרים נקבע כי יחוזקו הקשרים הכלכליים עם סין, הודו וברזיל. לפי לשון החוק, המדען הראשי במשרד הכלכלה, בשיתוף אגף התקציבים במשרד האוצר, יפעלו לגיבוש מודל פעולה לחזוק שיתוף הפעולה במחקר ופיתוח מוצרים בתחומי התעשייה עתירת הידע עם סין, הודו וברזיל באמצעות קידום מספר תוכניות. כמו כן, נקבע כי יבוצעו פעולות לחיזוק הכלים המקצועיים העומדים לרשות מערך הנספחים המסחריים במדינות האמורות.

ממנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה נמסר כי ב-2012 הסחר הבילטראלי בין סין לבין ישראל הסתכם ב-7.74 מיליארד דולר (ללא יהלומים), גידול של 0.6% ביחס לשנה הקודמת. הגירעון המסחרי בשנת 2012 עמד על כ-2.87 מיליארד דולר. היצוא לסין בשנת 2012 הסתכם ב-2.4 מיליארד דולר וסימן בכך עלייה של כ-6% מנתוני 2011.

בחודשיים הראשונים של 2013 עמד היקף הסחר בין ישראל וסין על 1.38 מיליארד דולר, עלייה של כ-3.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. העלייה נובעת מצמיחה של 13% של היצוא הישראלי לסין וירידה של פחות מאחוז ביבוא. היצוא הישראלי לסין מורכב ברובו ממוצרים מתקדמים מענפי האלקטרוניקה, התקשורת, מכונות וציוד, מוצרי תעשיות כימיות, יהלומים וציוד רפואי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker