משרד התקשורת: התנתקות של ספקית ממחלף האינטרנט - רק באישורנו

ההודעה פורסמה על רקע ההתנתקות של 013 נטוויז'ן מהמחלף לפני מספר שבועות, דבר שפגע בעשרות אלפי גולשים בישראל

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משרד התקשורת אסר היום (א') על ספקיות האינטרנט להתנתק ממחלף האינטרנט הישראלי ללא קבלת אישור. זאת על רקע ההתנתקות של 013 נטוויז'ן מהמחלף לפני מספר שבועות, דבר שפגע בעשרות אלפי גולשים בישראל.

משרד התקשורת הודיע כי: "כל בקשה לניתוקו של בעל רישיון ISP (אספקת אינטרנט א"ז) אשר מספק שירות ליותר מ-20 אלף מנויים מ- IIX (המחלף) תידרש לאישור המשרד מראש, כאשר יוצגו על ידי החברה החלופות המוצעות לחיבור למחלף הקיים".

משרד התקשורת קובע כי אין חובה להסדיר את הנושא ברגולציה וחקיקה שתחייב את כל המפעילות בחיבור למחלף, ושנושא זה אמור להיות מוסדר ברגולציה עצמית.

שר התקשורת, גלעד ארדןצילום: אורן נחשון

"לדעת המשרד, המהלך שחברת נטוויז'ן מבקשת לבצע אינו מנוגד לנורמה הנוהגת ככל שהחלופות הטכניות, התיפעוליות והכלכליות המוצעות על ידה לקישור בעלי הרישיון האחרים יהיו סבירות. המשרד סבור כי אין מקום לשנות את המדיניות ויש להותירה בדרך של אסדרה עצמית. יחד עם זאת, האסדרה צריכה להבטיח שתעבורה פנים ארצית באינטרנט לא תידרש לניתוב דרך גורמים חיצוניים בחו"ל, משיקולים של יעילות, עלות, ביצועים הנדסיים וכיוצ"ב", נכתב בהודעה.

החלטת משרד התקשורת היא ניצחון לחברות האירוח וספקיות האינטרנט הקטנות שנפגעו מהניתוק. איציק נוסצקי, יו"ר חברת אינטרספייס מסר: "אני מברך על ההחלטה והיא תשמור על ההגינות והתחרותיות בשוק האינטרנט הישראלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker