לויאל בלוקס גייסה 9 מ' ד' בהובלת ג'נרל קטליסט פרטנרס

עוד הצטרפו לסבב ההשקעה בחברה, שמפתחת אפליקציית מועדון לקוחות מבוססת מיקום למקומות בילוי, פאונדר קולקטיב וג'מיני הישראלית

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים20
ענבל אורפז

הסטארט אפ הישראלי לויאל בלוקס (LoyalBlocks), מודיע היום על השלמת סבב גיוס בגודל 9 מיליון דולר. את הגיוס הובילה הקרן האמריקאית ג'נרל קטליסט פרטנרס.

עוד השתתפו בסבב הקרנות פאונדר קולקטיב וג'מיני הישראלית שהשקיעה בחברה לפני שנה וחצי 1.2 מיליון דולר. כמו כן, החברה גייסה בסבב הסיד חצי מיליון דולר משוקי גלזר. בעקבות ההשקעה אדם ולקין, שותף מנהל בקטליסט שעבר אליה לאחרונה מאקסל, יצטרף לדירקטוריון של לויאל בלוקס.

בדירקטוריון החברה נמצאים יוסי סלע מג'מיני ואלון בלוך מנכל mySupermarket. לויאל בלוקס מעסיקה כ-20 עובדים, מחציתם בישראל והיתר בניו יורק. בעקבות הגיוס החברה הולכת להכפיל או לשלש את מרכז הפיתוח בארץ.

עדו גבר, מנכ"ל לויאל בלוקס, וערן קירשנבוים, סמנכ"ל טכנולוגיות, נפגשו ביום הראשון ללימודי הנדסת אלקטרוניקה ומדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב. השניים יסדו את החברה ב-2010. הרעיון הראשוני היה לייצר רשת חברתית מבוססת מיקום אך בהמשך שינו את הפתרון שפיתחו והחליטו לפנות לקהל של בעלי עסקים.

לויאל בלוקס מספקת לבעלי עסקים, בעיקר מקומות כמו בתי-קפה או מסעדות, לתקשר עם לקוחות שמגיעים לעסק או לסביבתו באמצעות אפליקציית מובייל. לאחר שלקוח מוריד את האפליקציה של בית העסק למכשיר, בית העסק יכול לזהות אותו באמצעות טכנולוגיה שהחברה פיתחה ולשלוח לו בעתיד הצעות, על פי הגדרתו, בכל פעם שהוא מגיע לסביבה. המערכת מנהלת תקשורת עם הלקוח בעיקר הזמן השהות שלו בבית העסק.

במערכת שהושקה לראשונה בתחילת 2012, משתמשים כמה אלפי עסקים, 20% מתוכם בניו-יורק והשאר פזורים ברחבי ארה"ב. כמה מאות עסקים חדשים מצטרפים מדי חודש.

עדו גברצילום: יואב דאובה

לטענת גבר, החברה עוקבת אחר הגדלת הביקורים של הלקוחות בבתי עסק והאפקטיביות של הפרסום לעסקים קטנים. לפי נתוני החברה, עסקים שמשתמשים בלויאל בלוקס מעל 3 חודשים ובעלי כ-200 חברי מועדון מגדילים את מכירותיהם מחברי המועדון ביותר מ-10%. עלות השימוש החודשית במערכת היא 70 דולר לבית עסק, בלי תלות בסוג העסק או מספר הלקוחות.

"הדגש של האפליקציה הוא תקשורת בתוך החנות - לתת חוויה טובה יותר. לעסקים קטנים, שאינם מותגים, אין דרך לשווק את עצמם, הם תקועים. התשובה היא שלרוב משתמשים בפייסבוק, Yelp, פליירים או עיתונות מקומית. האפשרויות מוגבלות, כי אין להם הרבה כסף. בעזרת לויאל בלוקס אחרי שבעל עסק משתמש חודש במערכת ובונה מעגל לקוחות, הוא יוצר עוד שכבה אינקרמנטלית של שיווק" אומר גבר.

בעל עסק הבוחר להטמיע את הפתרון של לויאל בלוקס מפתח אפליקציית נאמנות (loyality) ללקוחות בעזרת כלים פשוטים שמספקת החברה, הממותגת ומעוצבת לפי הגדרתו. בשלב הבא בעל העסק מגדיר את אסטרטגיית השיווק שלו - למשל למשוך לקוחות בשעות מסויימות שנחשבות ל"שעות מתות", או לעודד לקוחות של בית עסק שפתוח רק בשעות היום להגיע גם בשעות פתיחה הערב.

"לדוגמה, אם יש בעל עסק שהביזנס הולך לו קשה 18:00 בערב והמקום ריק, יכול לראות שיש במרחק 200 מטר 50 חברי מועדון ולהגיד להם לבוא לשתות קפה. הוא יכול להציע למי שמגיע ברבע שעה הקרובה ולקבל קפה בדולר. כשהמקום ריק אותו בעל בית קפה ממש מפסיד כסף כי השכירות עולה לו, המוצרים עולים בכל מקרה" מסביר גבר.

על מנת לזהות לקוחות שמגיעים לבית הכסף פיתחו בלויאל בלוקס טכנולוגיה ייחודית המבוססת על מכשיר אנדרואיד שנמצא בבית העסק ועליו מותקנת אפליקציה לעסקים. בתהליך ההרשמה המערכת שומרת את ה-wireless fingerprint של המכשיר ובפעם הבאה שהלקוח יכנס לעסק הוא יזוהה באופן אוטומאטי.

לדברי גבר, אין בעיית פרטיות בשימוש באפליקציה המאפשרת זיהוי אוטומטי של לקוח גם בלי שיפתח אפליקציה. הלקוח מאשר את הטווח בו הוא מעוניין שהאפליקציה תזהה אותו.

"יש היום המון תחרות בתחום של ה-mobile loyalty ובשיווק העסקים הקטנים. הסיפור הגדול הוא שאנחנו נותנים לעסקים הקטנים מערכת מרקטינג מאוד פשוטה. הדבר המרכזי שאנו מורידים הוא הסרבול שבהתקשרות בין בעל העסק ללקוחות. אנו מורידים את כל שלבי החיכוך - לא צריך לעשות צ'ק אין בשני קליקים כמו בפורסקוור. כאן זה צ'ק אין בלי קליקים. זו רמה של תקשורת מאוד גבוהה ללקוחות" מסביר גבר.

לטענתו, לאחר 3 חודשי שימוש במערכת, לויאל בלוקס הופכת ליצרנית התוכן העיקרית במדיה החברתית של העסקים - דרך המערכת הלקוחות מקדמים את בית העסק באמצעות שיתוף בפלטפורמות חברתיות. "אנו הופכים את הלקוחות לשגרירים המזמינים את החברים ומקבלים הטבות על סמך חבריהם שמגיעים" אומר גבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker