שבע חברות ישראליות במחזור הבא של MassChallenge בבוסטון

שש מהחברות שישתתפו בתוכנית ההאצה נבחרו בהליך מיון שנערך בארץ. עד היום השתתפו בתוכנית שלוש חברות ישראליות - JoyTunes, DriveWay ו-STUI

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור הירשאוגה

שבע חברות סטארט-אפ ישראליות ישתתפו במחזור הבא של תוכנית ההאצה של MassChallenge בבוסטון. שש מהחברות הישראליות שישתתפו במחזור הבא - DialogWhiz ,Greenvolved ,MedAlert ,MobiStine ,Pixtr, ו-Vecoy Nanomedicines - נבחרו בתהליך מיון שנערך בארץ בניהולו של קורו בולוצקי, מנהל הפעילות של MassChallenge בישראל. חברה ישראלית נוספת, Wizeo, נבחרה לתוכנית ישירות בבוסטון.

MassChallenge, שפועלת מ-2010 בבוסטון, היא תוכנית ללא מטרת רווח שנתמכת על ידי קבוצת קראפט, ורייזון, Fidelity Investments, מיקרוסופט ו-3M, לצד תומכים פרטיים רבים, בהם ג'ון הנרי, הבעלים של קבוצת הבייסבול בוסטון רד-סוקס.

עד היום השתתפו בתוכנית 361 סטארט-אפים. התוכנית תאפשר ליזמים ישראלים להשתתף בתוכנית ליווי אינטנסיבית בת ארבעה חודשים בבוסטון, ותספק להם פגישות עם מנטורים, סיוע בשיווק, ושימוש חינמי בכלי תוכנה ושירותי ענן.

צילום: דרימסטיים

בפברואר האחרון הכריזה התוכנית על פתיחת הליך רישום עצמאי לסטארט-אפים שינוהל מישראל. שש החברות הישראליות שנבחרו לתוכנית בתהליך המיון שבוצע בישראל יקבלו מימון שיכסה את עלויות הטיסה והשהות של נציג אחד לפחות מכל חברה. כתוכנית ללא מטרת רווח MassChallenge אינה מבצעת השקעות בחברות המשתתפות במסלול ואינה לוקחת מניות. מבין החברות המשתתפות בתוכנית נבחרות בסוף כל מחזור חברות שזוכות למענקים של 100 אלף ו-50 אלף דולר בסכום כולל של מעל למיליון דולר.

עד היום השתתפו בתוכנית שלוש חברות ישראליות - JoyTunes, DriveWay ו-STUI. "המטרה שלנו היא שהחברות יעברו את התוכנית בארה"ב ויחזרו לישראל", ציין בעבר בשיחה עם TheMarker אמיר אלדד, שיזם את הבאתה של התוכנית לישראל. "על ידי השימוש במשאבים של התוכנית, היזמים יוכלו לפעול מישראל אבל להיות מחוברים גם לסביבה העסקית בארה"ב. לצד זאת, אנחנו מחוברים גם לסביבה העסקית והיזמית בישראל", ציין אלדד.

עלויות הפעילות של התוכנית בישראל ממומנות על ידי קבוצת קראפט, וחברת אחסון הנתונים EMC, שמשרדיה הראשיים בבוסטון. EMC מחזיקה בישראל בכמה מרכזי פיתוח, שמבוססים על סדרת רכישות שביצעה בישראל, האחרונה בהן שנערכה במאי היא רכישת XtreamIO תמורת כ-450 מיליון דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker