"לארגונים דרושים מנהיגים טכנולוגיים חדשים"

סגן נשיא גרטנר בכנס בישראל: "אנחנו נמצאים על סיפו של מהפך דומה בחשיבותו לזה של המהפיכה התעשייתית"

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור הירשאוגה

"לארגונים דרושים כיום מנהיגים טכנולוגיים חדשים", כך קבע הבוקר לו שוורץ, סגן נשיא בכיר בחברת גרטנר בדברי הפתיחה בכנס השנתי של חברת המחקר בישראל. "אנחנו נמצאים על סיפו של מהפך דומה בחשיבותו - לזה של המהפיכה התעשייתית. מערכות המחשוב כיום אחראיות לניהול של ערים, חקלאות ותעשיה. לצד זאת, כמעט בלתי אפשרי לעקוב אחרי כל החידושים הטכנולוגיים. הישרדות וצמיחה בנקודת המפגש שנוצרה בין עולם המובייל, הרשתות החברתיות, הענן ואנליטיקת המידע דורשת לא רק כישורים חדשים – היא דורשת מנהיגים טכנולוגיים חדשים", ציין שוורץ.

"המעמד של מנהל מערכות המידע בארגון משתנה", ציין בכנס פרנק בויטנדיק, סגן נשיא למחקר בגרטנר. "בעבר תפקידו של מנהל מערכות המידע נגע בעיקר ליעילות תפעולית. היום הוא אחראי על ניתוח מידע, על מובייל, על נגישות ברשת, על יישומים חברתיים – כל אחד מההיבטים האלו רלוונטי לדרך שבה ארגונים מסחריים מגיעים ללקוחות שלהם. יש פה הזדמנות ואיום למנהלי מערכות המידע הנוכחיים בארגונים – הם צריכים להפוך לצומת משמעותי בהחלטות עסקיות. חלק מהם לא יצליחו לעשות את זה, וכבר היום אנחנו רואים תפקידים חדשים שנוצרים כדי למלא את החלל שנוצר, תפקידים דוגמת מנהלי מערכות דיגיטל במחלקות השיווק, ומנהלי מידע במחלקות שאחראיות על רגולציה ארגונית", אמר בויטנדיק.

במהלך הכנס הוצגו חברות סטארט אפ ישראליות שנבחרו לרשימת ה-Cool Vendors של גרטנר של שנת 2013. רשימת ה-Cool Vendors מציגה 300 חברות צעירות שנבחרו על ידי חברת המחקר ככאלו שמציעות טכנולוגיות פורצות דרך. לטכנולוגיות המפותחות בחברות אלו, מעריכה גרטנר, יש "סיכוי להשארת חותם על השוק, על התנהגות הצרכנים, כמו גם השפעה עסקית".

לו שוורץצילום: קובי קנטור

iOnRoad שהופיעה ברשימה של 2012 נמכרה מאז לחברת Harman. שלוש ישראליות נוספות שביצעו אקזיטים בשנים האחרונות - Nolio, Face.com ו-Altor Networks הופיעו ברשימות של 2011 ו-2010.

השנה נבחרו לרשימה 13 חברות ישראליות. לצד חברות ווב כמו SeatID ו-WalkMe, מופיעות ברשימה חברות אבטחת המידע דוגמת BioCatch ו-Cyvera ו-Landa Digital Printing, שמפתחת מכשור הדפסה כבד. "במספר החברות ברשימה ישראל שניה רק לארה"ב", ציין בויטנדיק, "במובן הזה ההשקעה היחסית הגבוה בישראל במחקר ופיתוח משתלמת".

ניר פולונסקי, סגן נשיא שאחראי על פיתוח מוצרים בגרטנר, בא לישראל במטרה מוצהרת לבדוק שיתופי פעולה אפשריים עם סטארט-אפים שפועלים בתחום הסושיאל. בין השאר הוא נפגש עם החברת Yotpo, Kenshoo, SundaySky, Clarizen, Smanage ו-Kontera. "הכוחות הטכנולוגיים שמשפיעים על כל השוק משפיעים גם על גרטנר עצמה ומשנים את הדרך שבה אנחנו מביאים מידע ללקוחות. כך, למשל, אנחנו בוחנים דרכים שיאפשרו לנו להציע למשתמש מידע רלוונטי יותר על סמך מידע חברתי", הוא ציין.

פולונסקי, יוצא 8200 ובוגר תואר במתמטיקה פיזיקה ומחשבים באוניברסיטה העברית מתגורר בארה"ב משנות ה-90'. לפני שהצטרף לגרטנר ב-2008 מילא תפקידים בחברת הייעוץ מקינזי, אליה הצטרף אחרי ששימש כחוקר במרכז לפיזיקה תיאורטית ב-MIT. "כיום אנחנו משלבים במידע של גרטנר גם מקומות שבהם המשתמשים עצמם יוצרים תוכן ודירוגים. העובדה שמנויי השירותים של גרטנר מרכיבים קבוצה חזקה מאד של בעלי תפקידים בכירים בתחום ה-IT נותנת ערך מיוחד לפלטפורמה כזו בידים שלנו", ציין פולונסקי.

פרנק בויטנדיקצילום: קובי קנטור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker