פרשת הלו: חברת טוויסטד הטילה עיקול זמני על ביתו של יורם שכטר

קודם לכן ציין שכטר כי במקרה ולא יעלה בידי היל"ת לפרוע את התחייבויותיה אזי טוויסטד תיאלץ "להסתפק" ב-"דירה בגן העיר" (כוונתו היתה לדירתו הפרטית)

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כפי שדווח ב-TheMarker, פרשת נפילת חברת הלו מתעוררת לחיים. בסוף השבוע שעבר פרסמו נושים לא מזוהים של חברת היל"ת, בעלת המותג הלו, מודעה בעיתונות הקוראת ליורם שכטר, בעל מניות הרוב בחברה, לשלם את חובותיו ל"נושים שלא ישנים בלילה". בעת קריסת הלו היו לה חובות של 54 מיליון שקל.

מי שעומד מאחורי המודעה היא חברת הפרסום טוויסטד ששירתה את הלו בתקופה הקצרה בה פעלה החברה. מסתבר שמלבד ההודעה בעיתון, החברה הגישה גם תביעה כנגד שכטר בבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עורך הדין שלמה נס. טוויסטד טוענת כי למרות שלא ניתנה לה ערבות אישית בכתב מיורם שכטר, הוא התחייב בעל פה לגבות אישית כל חוב של היל"ת.

בתצהיר שהיגש לבית המשפט, אלון מוליאן, בעלים ומנכ"ל משותף של טוויסטד מוסבר כך: "במהלך הפגישה הדגיש מר שכטר את איתנותה הכלכלית של היל"ת, אשר מאחוריה ניצבים הוא - אדם עתיר נכסים ומוכר במדיה, המשמש כיו"ר דירקטוריון חברת החדשות של ערוץ 10 ומאחוריו שנים של פעילות ציבורית, וכן ואנשי עסקים נוספים, עתירי ממון, מחו"ל.

בכירי חברת הלו, לפני כשנה (במרכז, יורם שכטר)צילום: אמיתי זיו

לאחר דין ודברים ולאור חשש שהבענו בפניו את יכולתה של החברה לעמוד בהתחייבויותיה בעתיד, בהיותה חברה שזה עתה נוסדה, מסר לנו מר שכטר באופן מפורש ושאיננו משתמע לשני פנים כי הוא ערב באופן אישי לכל חבות או התחייבות, שתיטול על עצמה היל"ת כלפי טוויסטד.

ובלשונו - "אני הערבות שלכם". וכן-"תסתכלו על הבן אדם בעיניים ותבינו שיש פה מישהו מאחורי הכסף. לטענתו של מר שכטר לא ניתן להנפיק לטוויסטד ערבות בנקאית לאור התנגדותם של יתר הבעלים, מאחר ומדובר על חברה חדשה ומכיוון שהוצאת ערבות כרוכה היתה, לטענתו, בעלויות, שאותן מבקשת היל"ת לחסוך. במעמד זה שב והדגיש בפנינו מר שכטר כי הינו איש אמיד ובעל נכסים.

על מנת לתת תוקף נוסף לאיתנותו הפיננסית ציין מר שכטר בחיוך, כי במקרה ולא יעלה בידי היל"ת לפרוע את התחייבויותיה אזי טוויסטד תיאלץ "להסתפק" ב-"דירה בגן העיר" (כוונתו של מר שכטר היתה לדירתו הפרטית), שממנה תוכל טוויסטד להיפרע מחובה, במידת הצורך".

לא מוותרים על שקל

טוויסטד לקחה את דבריו של שכטר באופן מילולי וביקשה להטיל עיקול זמני על ביתו של שכטר, פנטהאוז בפרויקט גן העיר, סמוך לכיכר רבין בתל אביב. טוויסטד דורשת החזר חוב של 1.5 מיליון שקל ובשיחה הבהיר מוליאן ל-TheMarker כי לא יוותר על שקל.

"יורם שכטר עולה ויורד במגדל בגן העיר ואנחנו שוכבים על האספלט", טוען מוליאן. "חתמנו עם היל"ת על הסכמים לשיווק דיגיטלי ובעקבותיהם הזמנו שטחי פרסום בוואלה ובפייסבוק. בחלק מהמקרים אפילו שילמנו מראש על השטחים. יורם שכטר אמר לנו שהוא ערב אישית להסכמים וידענו מאיזה משפחה הוא מגיע, אחרת לא היינו חותמים. אבל כנראה שהיום לשם אין משקל". עורך דינו של שכטר לא התנגד לעיקול הזמני ובית המשפט אישר אותו.

יורם שכטר מסר את התגובה הבאה, באמצעות עו"ד יהושע שטיין: "חברת טוויסטד הגישה תביעה כנגד מר יורם שכטר לתשלום סך של כמליון וחצי שקל בטענה כי נתן ערבות אישית לחובות היל"ת. מר שכטר טוען כי לא נתן ערבות אישית. מר שכטר הסכים לעיקול על נכס השייך לו מכיוון וממילא אין לו כל כוונה למכור את הנכס. התיק תלוי ועומד בפני בית משפט ובנסיבות אלו אין מקום להגיב לטענות טוויסטד כפי שהן מפורטות בכתב התביעה. חברת מרדכי שכטר ומר יורם שכטר פועלים להשגת הסדר נושים במסגרתו תשלם היל"ת את חובותיה, אך סירובם של בעלי המניות הנוספים בהיל"ת - הרבנית ברוריה זבולוני ומר מאטיס פרנקל – להצטרף להסדר, מונע את ביצוע ההסדר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker