"מנענו מכת מוות לסטארט אפים"

בנט: תקציב המדען הראשי לא יקוצץ

שר הכלכלה: "הקיצוץ המוצע בתקציב המדען הראשי עלול היה להנחית מכת מוות על צמיחתן של חברות יזמיות ועל תדמית ישראל כסטארט אפ ניישן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר הכלכלה, נפתלי בנט הודיע היום כי תקציב המדען הראשי יהיה 1.3 מיליארד שקל ב-2013. כפי שנחשף ב-TheMarker, בלשכת המדען חששו, שהתקציב יירד מתחת ל"קו האדום" של מיליארד שקל, מצב העלול לפגוע במנוע הצמיחה החזק של המשק. תקציב המדען בפועל ב-2012, כולל תוספות, הגיע לכ-1.5 מיליארד שקל.

בנט אמר היום, כי בשיחות עם האוצר הצליח להקטין בצורה משמעותית את הקיצוץ בתקציב המדען הראשי, ובהשקעות המדינה במחקר ופיתוח. בכך נמנע קיצוץ בסטארט אפים, שלדבריו היה, "קיצוץ בתקווה לצמיחת המשק הישראלי כולו. לזה לא יכולתי להסכים. זוהי הדרך היחידה להוציא את המדינה מגירעון. גם אם אנו נאלצים להצטמצם בהווה, אסור לנו לפגוע בעתיד".

לטענת בנט, "הקיצוץ המוצע בתקציב המדען הראשי עלול היה להנחית מכת מוות על צמיחתן של חברות יזמיות ועל תדמית ישראל כסטארט אפ ניישן. הצלחנו למנוע זאת. כעת, המדען הראשי ימשיך לטפח חברות יזמיות ופרויקטים המהווים את העתיד של המשק הישראלי. עתה, תקציב המדען הראשי יעמוד על 1.3 מיליארד שקל, כפי שהיה בבסיס התקציב אשתקד".

שר הכלכלה נפתלי בנטצילום: אלכס קולומויסקי

לדעת בנט, תקציב המדען הראשי ראוי להיות גדול יותר, אולם גם משרדו מוכן לשאת בנטל הקיצוצים בימים קשים אלה. "נמשיך לפעול על מנת להגדיל את תקציב המדען הראשי בעתיד".

ממשרד הכלכלה נמסר כי, האוצר התכוון לקצץ שליש מתקציב המדען הראשי במשרד הכלכלה, מה שהיה גורם לבלימת צמיחתן של חברות יזמיות, לסגירת חמש חממות טכנולוגיות ולשלילת התמיכה הממשלתית בחברות בפריפריה.

המדען הראשי, אבי חסון, אמר בתגובה: "אני שמח ששר הכלכלה הצליח להקטין בצורה משמעותית את הפגיעה בתקציב המדען הראשי. כמדינה, חשוב שנשמור על מנוע הצמיחה המרכזי שיש לנו. נמשיך לעשות כל שביכולתנו לייצר כלים מגוונים להגדלת ההשקעה במו"פ כדי לעודד תעסוקה וצמיחה בכלכלה הישראלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker