עופר שגב יחליף את אפי קוטק כמנכ"ל נס ישראל

שגב משמש כיום כנשיא ומנכ"ל החברה העולמית, תפקידים בהם החליף את שכי גרליץ שנהפך ליו"ר החברה לפני כשנה

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עופר שגב יחליף את אפי קוטק בתפקיד מנכ"ל נס ישראל. שגב משמש כיום כנשיא ומנכ"ל החברה העולמית, תפקידים בהם החליף את שכי גרליץ שנהפך ליו"ר החברה לפני כשנה. קוטק מונה למנכ"ל נס ישראל ב-2008.

ב-2011 רכשה סיטי ונצ'ר קפיטל אינטרנשיונל (CVCI), קרן ההשקעות הפרטיות (פרייווט אקוויטי) של ענקית הפיננסים סיטי גרופ, את השליטה בנס תמורת 307 מיליון דולר. עם השלמת העסקה הפכה נס לחברה פרטית ונמחקה מהבורסה, לאחר שרשמה תשואה שלישית של 47.5% מאז הנפקתה בנאסד"ק ב-2004.

עופר שגבצילום: נס טכנולוגיות

נס טכנולוגיות הוקמה ב-1999 בידי משפחת וולפסון לאחר מיזוגן של שש חברות מחשוב ישראליות ב-1999-1997: טכם וקונתהל, שנרכשו מתדיראן; קומפרו; גלעד; ו-ICS ו-Ipex, שתיהן חברות בנות של איפקס.

הקמתה של החברה פתחה עידן חדש בשוק המחשוב הישראלי, כשחברות נוספות אימצו את המודל של נס והפכו בעזרת שורה ארוכה של מיזוגים ורכישות לחברות ענק המעסיקות אלפי עובדים. כיום מובילות את השוק מטריקס מקבוצת פורמולה, מלם-תים, One1 וטלדור - כולן חברות גדולות המעסיקות יותר מ-2,000 עובדים.

בעשור האחרון ירד חלקה היחסי של נס טכנולוגיות בשוק המחשוב הישראלי - הן בשל גידול בחלקן של המתחרות, הן בשל התמקדותה ההולכת וגוברת של החברה בשווקים חיצוניים. נס פעילה בעיקר בארה"ב ובמזרח אירופה, היא מעסיקה כ-6,900 עובדים ונחשבת לחברה בסדר גודל בינוני בשוק שירותי המחשוב העולמי. בעשור האחרון הפנתה נס יותר ויותר משאבים לפיתוח עסקיה בארה"ב ובהודו, בעוד התרומה היחסית של החטיבה הישראלית להכנסותיה של נס הלכה והצטמצמה.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker