13 חברות ישראליות ברשימת ה-Cool Vendors של גרטנר ל-2013

ארבע מהחברות הישראליות שהופיעו ברשימות בשנים 2010-2012 ביצעו אקזיטים

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

13 חברות ישראליות נבחרו לרשימת ה-Cool Vendors של גרטנר לשנת 2013. רשימת ה-Cool Vendors מציגה 300 חברות צעירות שנבחרו על ידי חברת המחקר ככאלו שמציעות טכנולוגיות פורצות דרך. לטכנולוגיות המפותחות בחברות אלו, מעריכה גרטנר, יש "סיכוי להשארת חותם על השוק, על התנהגות הצרכנים, כמו גם השפעה עסקית". iOnRoad שהופיעה ברשימה של 2012 נמכרה מאז לחברת Harman. שלוש ישראליות נוספות שביצעו אקזיטים בשנים האחרונות - Nolio, Face.com ו-Altor Networks הופיעו ברשימות של 2011 ו-2010.

מקבץ החברות הישראליות שנבחרו השנה לרשימה מגוון מאד. לצד חברות ווב כמו SeatID, SundaySky ו-WalkMe, מופיעות ברשימה חברות אבטחת המידע Cyvera ,GreenSQL ו-BioCatch ו-Landa Digital Printing, שמפתחת מכשור הדפסה כבד. Perfecto Mobile שמופיעה ברשימה מחזיקה במערכת לבדיקת יישומי מובייל במכשירים שונים, ואילו Evolven, Mobideo Technologies ו-Garantia Data מפתחות טכנולוגיות לארגונים - הראשונה מערכת לניהול הגדרת שינויים במערכות IT, השניה מערכת לניטור תהליכים והשלישית מסד נתונים לענן. MobileSpaces, ישראלית נוספת ברשימה, מפתחת טכנולוגיה שמאפשרת להחזיק על מכשיר סמארטפון בודד שתי סביבות עבודה נפרדות - סביבה ארגונית, וסביבה פרטית. 

צילום: אילן אסייג

החברות הישראליות שנבחרו השנה לרשימה יציגו בכנס האנליסטים שתקיים גרטנר ישראל ב-22 במאי במלון הילטון בתל אביב. בנוסף, מייקל מעוז, סגן נשיא ואנליסט בכיר בגרטנר, יתאר במושב מיוחד במהלך הכנס את הדרכים בהן בוחנת גרטנר את מידת התאמתן של החברות לתואר Cool Vendor. מעוז יארח במושב את דורון גרסטל, מנכ"ל Nolio, שנרכשה לאחרונה בידי CA, שיתאר את התהליך מנקודת מבטו.

Cyvera שהוקמה ב-2011 על ידי אורי אלטר, נתי (נתנאל) דוידי ומשה בן-אבו, מפתחת תוכנה לאבטחת מידע שמגינה על ארגונים מפני התקפות שמנצלות פרצות טכנולוגיות בטכנולוגיות תשתיתיות דוגמת JAVA או פרצות בדפדפנים. בספטמבר האחרון השלימה CyVera סבב גיוס של 2.1 מיליון דולר בהובלת קרן בלאמברג. קודם לכן גייסה החברה סבב גיוס סיד של מספר מיליוני שקלים מקבוצת אלול וקבוצת קשטן. גרטנר מציינת בדו"ח כי אחד האתגרים המרכזיים שעומדים בפני החברה הוא חוסר נכונותן של מחלקות IT להוסיף תוכנות המותקנות על מחשבי קצה בארגון.

GreenSQL שהוקמה ב-2009 על ידי אמיר שדה, דייוויד ממן והדר אשל, מפתחת תוכנה לאבטחת מידע במסדי נתונים. באפריל האחרון דיווח החברה כי התוכנה הורדה למעלה מ-130 אלף פעמים. עד היום גייסה החברה 7.2 מיליון דולר: 1.5 מיליון דולר בסבב בהובלת קרן מגמה ב-2009 בו השתתפו גם 2bAngels ו-Gandyr, ו-5.9 מיליון דולר ב-2011 בסבב בהובלת הקרנות Rhodium ו- Atlantic Capital Partners והמשקיעים הקודמים בחברה. לחברה שפועלת מתל-אביב 20 עובדים. התוכנה של GreenSQL מספקת אבטחה לשרתי SQL, ביניהם למסדי נתונים ב-Azure, פלטפורמת הענן של מיקרוסופט. ג'וזף פיימן האנליסט שסוקר את החברה בדו"ח של גרטנר מציין כי התוכנה מתאימה במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים.

Cool Vendors של גרטנר

WalkMe שהוקמה ב-2011 על ידי אייל כהן, יובל שלום, דן עדיקא ורפי סוירי מפתחת פלטפורמה לשילוב הדרכות שימוש באתרי אינטרנט שמלוות את הגולש בביצוע פעולות באתר. לדוגמה, משתמש שרוצה להחליף סיסמה יכול לבקש מווידג'ט של WalkMe שמוטמע באתר עזרה ועל המסך יסומן הלחצן הרלוונטי. באוקטובר הודיעה החברה על השלמת גיוס של 5.5 מיליון דולר בהובלת קרן מנגרוב, שביצעה את ההשקעה הראשונית בחברה, לצד הקרנות ג'מיני וגיזה. לחברה כ-60 עובדים במשרדיה בתל-אביב ובסיליקון ואלי. 

קרדיט: GreenSQL

SundaySky שהוקמה ב-2006 על ידי יניב אקסן ושמוליק ולר פיתחה טכנולוגיה ליצירת סרטוני וידיאו מותאמים אישית ללקוחות. המוצר המרכזי של החברה הופך חשבוניות לסרטוני וידיאו פרסונליים קצרים שמסבירים ללקוח את סעיפי החיוב השונים. בנוסף משמשת הטכנולוגיה ליצירת פרסומות מותאמות אישית. על לקוחות SundaySky נמנות חברות דוגמת ורייזון, קומקאסט, COX ו-AT&T, אופיס דיפו, סירס, לנובו ו-AIG ועוד. החברה מעסיקה כ-75 עובדים במשרדיה ברמת-החייל בתל-אביב ובארה"ב. עד היום הושקעו בחברה 20 מילון דולר בשני סבבים על ידי הקרנות כרמל, גלובספן ונורווסט. על מתחרותיה של החברה נמנית, בין השאר, חברת Idomoo הישראלית.

CTERA הוקמה ב-2008 על ידי לירן אשל, מנכ"ל החברה, וזוהר קאופמן, סמנכ"ל הפיתוח בחברה. לפני הקמת החברה ניהלו אשל וקאופמן את SofaWare, שהחלה את דרכה כחברת בת של צ'ק-פוינט. CTERA מפתחת מערכת תוכנה וחומרה לגיבוי ושיתוף קבצים במגזר האנטרפרייז ועסקים קטנים. המערכת של CTERA מבצעת גיבויים אוטומטיים ומאפשרת גישה לקבצים גם ממכשירי מובייל. החברה פועלת בשני מודלים של הפצה – הפצה לעסקים קטנים באמצעות ספקיות תקשורת והתקנה בארגונים עם סניפים רבים. במודל ההפצה באמצעות ספקיות התקשורת, השירות משלב בין אחסון הקבצים בהתקן ה-NAS ובין אחסון בשרתים שממוקמים במתקני ספקית התקשורת. בפניה לארגונים גדולים מציעה CTERA מערך מרכזי של שרתים בארגון שמחובר להתקני הקצה בסניפים שונים. בארץ מופצים ההתקנים על ידי בזק ובזק בינלאומי ובחו"ל על ידי ספקיות תקשורת דוגמת טלפוניקה, סוויסקום, ואורנג' פראנס. CTERA מעסיקה כיום כ-70 עובדים, מתוכם כ-45 בישראל, במשרדיה במרכז-אריה בפתח-תקווה. כ-25 מעובדי החברה עוסקים בשיווק בארה"ב ובאירופה. ב-2008 ו-2009 גייסה החברה הון מהקרנות בנצ'מרק וונרוק, וב-2012 הצטרפה למשקיעות קרן ההשקעות התאגידית של סיסקו. 

הישראליות ברשימת ה-Cool Vendors:

2013: Cyvera, SundaySky, GreenSQL, Evolven, Perfecto Mobile, WalkMe, Ctera Networks, SeatID, Mobideo Technologies, BioCatch, Garantia Data, Landa Digital Printing, MobileSpaces

2012: Omek Interactive, EyeSight, XTR, Secure Islands, Security Waterfall, Whitebox, Qlika, iOnRoad, Xpandion

2011: Neebula, Nolio, Kaminario, Gigya, Soluto, Trusteer, Ogentech, ProcessGene

2010: Altor Networks, PNMsoft, Chekmarx, ActiveBase, Pontis, PrimeSense, N-Trig, ClipSync, Face.com, BrightView Systems, Panaya, Confidela (כיום WatchDox)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker