לפיד הפיץ תמונה ממפגש עם חרדים בפייסבוק - ועורר זעמם

אחד המשתתפים: "זו היתה פגישה של אנשים פרטיים בנושא רגיש וניסינו לעבוד בצורה שקטה"

מיה אפשטיין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה אפשטיין

מעלליו של שר האוצר בפייסבוק ממשיכים להרגיז את החרדים, אך הפעם לא מדובר רק בכך שהוא בוחר לפרסם את הסטטוסים שלו בשבת. ביום שישי האחרון עלה לעמוד הפייסבוק של לפיד אלבום תמונות תחת הכותרת "בוועדות, באירועים, בשטח – יש עתיד" שבו תמונות ממפגשים וישיבות של חברי כנסת ושרים מטעם הסיעה, שנערכו בשבוע האחרון.

יאיר לפידצילום: אמיל סלמן

באחת מהתמונות נראה מצולם חבר הכנסת הרב דב ליפמן ביחד עם קבוצת יזמים מהמגזר החרדי, מתוך מפגש שעסק בשילוב חרדים בשוק העבודה. לתמונה היה פוטנציאל לא רע לשיפור יחסי הציבור של לפיד לאור ההאשמות על שנאת חרדים, אך במהרה התברר שהתמונה הועלתה לפייסבוק ללא אישור המצולמים.

היזמים הפרטיים שהשתתפו במפגש הגיעו אליו מטעם עצמם וביקשו לשמור על פרופיל נמוך כדי לא להעלות את הלהבות במגזר. במהלך המפגש צולמו המשתתפים עם חבר הכנסת ליפמן, אך נאמר להם שהתמונה תישלח אליהם במייל למשתתפים. במוצאי שבת גילו המשתתפים שהתמונה מתנוססת בעמוד הפייסבוק של לפיד.

לדברי אחד המשתתפים בפגישה "במגזר החרדי יש בעיה של לעבוד עם אנשים שלא מקובלים בציבור החרדי. הציבור לא עובד עם יש עתיד וח"כ דב ליפמן לא מייצג ציבור חרדי מבחינתם. זו היתה פגישה של אנשים פרטיים בנושא רגיש וניסינו לעבוד בצורה שקטה".

כשהבחינו בתמונה ביקשו המשתתפים בפגישה להסירה מהעמוד, וביש עתיד נענו לבקשתם. "ח"כ ליפמן טוען שלא הוא העביר את התמונה וביקש להעלות אותה לפייסבוק. מבחינתי הסיפור הזה נגמר, אבל זה ישפיע על שיתוף הפעולה העתידי עם המפלגה כי יש בעיות עם ההתנהלות שם", אומר אחד הנוכחים בפגישה.

לדבריו אין בעיה מבחינתו בשיתוף תמונה בפייסבוק. "אם הייתי נפגש עם אדם ממפלגה דתית שאין בשורותיה מי שתומך בנישואים גאים ודברים שנוגדים את האג'נדה שלי, אז אין לי בעיה עם פרסום תמונה בפייסבוק. הבעיה היא כשיאיר לפיד מפרסם את זה".

מדוברות יש עתיד ביקשו לא להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker