4 חברות ישראליות מתוך 10 בגמר תחרות חדשנות של MIT

החברות הישראליות שהגיעו לגמר הן IT Central Station, CloudLock, Capriza ו-Zerto

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור הירשאוגה

ארבע מתוך עשר חברות בשלב הגמר בתחרות החדשנות בית הספר למנהל עסקים של MIT לפורום מנהלי מערכות המידע הן ישראליות. החברות הישראליות שהגיעו לגמר הן IT Central Station, CloudLock, Capriza ו-Zerto. "עשר החברות שנבחרו מייצגות את הטכנולוגיות החדשות ביותר בתחום ה-B2B והן משלבות בין חדשנות לערך למערך המחשוב הארגוני", ציינו מארגני הכנס בדף ההסבר.

Zerto של עודד וזיו קדם, מייסדי Kashya שנמכרה ל-EMC תמורת כ-150 מיליון דולר, מפתחת מערכת DRP בענן. החברה שהוקמה ב-2009 גייסה עד עתה 34 מיליון דולר, מתוכם 13 מיליון דולר בגיוס שהושלם בתחילת החודש.

Capriza, שהוקמה על ידי יוצאי מרקורי יובל סקרלט אורן אריאל ורונן ערמון מפתחת מערכת ליצירת יישומים ארגוניים למובייל ללא תכנות ב-2011 גייסה החברה 8 מיליון דולר מקרן הון הסיכון אנדריסן-הורוביץ. כיו"ר החברה מכהן אמנון לנדן.

CloudLock (לשעבר Aprigo) שהוקמה על ידי גיל צימרמן, רון זלקינד וצחי שפסה שהחלה את דרכה בפיתוח טכנולוגיות למניעת דליפת מידע ממערכות מחשוב בארגונים הסבה את המוצר לאבטחת מידע בעננים ציבוריים. ב-2008 גייסה החברה סבב גיוס ראשון של 3 מיליון דולר מקרן סידר. ב-2012 גייסה החברה 8.7 מיליון דולר בסבב גיוס שני בהובלת Ascent Ventures וסידר.

IT Central Station שהוקמה ב-2012 על ידי ראסל רוטשטיין ונפתלי מרקוס פיתחה אתר לדירוג והמלצות על תוכנות וציוד מחשוב לארגונים. "יצרנו שירות שהוא Yelp למוצרי IT", מסביר רוטשטיין, ממייסדי Zettapoint, חברת חממה של JVP שנרכשה ב-2011 על ידי EMC תמורת כ-10 מיליון דולר. "אחד הדברים החשובים לארגונים שמבצעים רכש IT זה לדבר עם אנשים שכבר עשו את תהליך הקניה. הם רוצים לדעת באיזה תנאים ארגונים אחרים ביצעו את הרכש, איך היתה התמיכה הטכנית. אלו שאלות חיוניות אבל לא תמיד קל ליצור קשר עם קונים מהעבר. מבחינתנו אנחנו מייצגים את ההתפתחות הבאה של חברות ייעוץ בתחומי ה-IT, מעין גרטנר 2.0", מסביר רוטשטיין.

"לרשתות חברתיות מקצועיות השפעה רבה על מקבלי החלטות, שנעזרים בניסיונם ומומחיותם של עמיתיהם", כותבת קים סלסלטר, אנליסטית בחברת המחקר פורסטר. סלסטר מציינהת כדוגמה את הרשת החברתית Spiceworks, רשת חברתית למנהלני מערכות מחשוב (IT Admins) אליה נרשמו ב-2012 2.2 מיליון משתמשים, ואת השירות של IT Central Station כדוגמאות הבולטות לכך.

הביקורות ב-IT Central Station אינן אנונימיות – כתיבת ביקורת דורשת התחברות באמצעות חשבון לינקדאין. "באתרי חוות דעת של גולשים כמו Yelp ו-TripAdvisor יש בעיה קשה של ביקורות מטעם. כאלו הן כ-10% מהביקורות ב-TripAdvisor. שיתוף הפעולה עם לינקדאין מאפשר לנו להתמודד עם הבעיה הזו. כך למשל, כל עובד של סיסקו מנוע מכתיבת ביקורות על מוצרים של סיסקו או מוצרים מתחרים. בנינו קטלוג רחב של משפחות מוצרים שמאפשר את הלוגיקה הזו. זה חלק מהקניין הרוחני שלנו", מוסיף רוטשטיין.

השירות שהיה בבטא סגורה ממאי 2012 נפתח בספטמבר האחרון. לדברי רוטשטיין כיום רשומים באתר 20 אלף משתמשים והתנועה לאתר מוכפלת בכל חודש. עד היום הושקעו בחברה שמעסיקה 5 עובדים 250 אלף דולר בהשקעה של רוטשטיין.


הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker