איך הגיע חשבון הסלולר של סיוון ל-7,300 שקל? תשאלו את סלקום ו-012 סמייל

גניבת כרטיס סים וביצוע שיחות ארוטיות דרך מספרי העוקץ של 012 הביאו לחשבון הסלולרי הגבוה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הסיפור הבא מייצג את הפרצוף המכוער של שוק התקשורת: כיצד לקוח נופל קורבן לעוקץ, כיצד החשבונית שלו מגיעה לסכומים דמיונים וכיצד חברות התקשורת גוזרות קופון שמן, אך מסרבות לקחת אחריות ומגלגלות את הלקוח מאחת לשנייה.

זהו סיפורה של סיוון מבאר שבע. לפני 4 שנים בעלה של סיוון קיבל טלפון מהעבודה. לכן, כעובדת סלקום, היא העבירה את המספר הקיים שלו לתוכנית "משפחות עובדי סלקום" בה התשלום החודשי הקבוע הוא 0. הטלפון ישב במגירה. עבר זמן, ובנובמבר 2011 היא רצתה להעביר את המכשיר לבת הצעירה. הסלולרי כבר היה תקול ולכן סיוון הפקידה את המכשיר לתיקון במרכז השירות של סלקום בבאר שבע. הנציג בחברה אמר לה שכדאי לה להוציא את כרטיס הסים, כדי שלא ייעשה בו שימוש. "הוא הניח אותו בכוס שהיתה לידו עם עוד כמה כרטיסי סים, ואמר שבסוף כל יום מאפסים את כל הכרטיסי סים", סיפרה הלקוחה.

סניף של חברת סלקום
המצולמים אינם קשורים לכתבהצילום: טלי מאייר

והנה פתאום, זמן רב אחרי שסיוון הפסיקה לקבל חשבוניות עבור החשבון הרדום, הגיעה אליה כעת חשבונית חודשית על סך 7,300 שקל. איכשהו, לא ברור איך, הגיע כרטיס הסים של בעלה של סיוון לידי מישהו, שביצע באמצעותו שיחות למספרי העוקץ של 012 סמייל, פרשה שפורסמה כאן לפני מספר חודשים. ככל הנראה, אותו האדם התקשר לשירות שיחות אירוטיות ודיבר בחודש 277 דקות, כך שהחיוב הגיע ל-7,293 שקל, כ-26 שקל לדקת שיחה.

סיוון כמובן התקשרה לסלקום, שאמרו שהם יעבירו את התלונה שלה לבדיקת מחלקת הביטחון של החברה. ב- 012 סמייל "עברתי מסכת עינויים", היא אומרת, שבמסגרתה נציגה בכירה אמרה לה, לטענתה: "טוב חמודה, מה לא ברור, קחי דף ועט ותכתבי", וסיכמה בכך שזיכוי היא לא תקבל. היא כתבה מכתבים למנכ"ל סלקום ומנכ"ל 012 סמייל, אך גם הם לא עזרו.

יש לציין, שמי שמספק את השירות הוא ספק תוכן חיצוני, אך 012 סמייל, שהיא חלק מקבוצת פרטנר, גוזרת דמי סליקה גבוהים על השירות. פרטנר לא הסכימה למסור לנו את שיעור העמלה אך מדובר בעשרות אחוזים. כמו בשירותי התוכן שהיו נפוצים בעבר, לחברת הסלולר נוח לגזור קופון מצד אחד וולטעון שמדובר בספקים חיצוניים מצד שני, וכך להסיר אחריות.

החשבונית שקיבלה סיון

שירותי הפרימיום בחיוג לחו"ל נשענים על פרצה בחוק. משרד התקשורת קבע את הקידומת 1-919 לשיחות אירוטיות ואת שאר קידומות ה-1-900 לשירותים טלפונים אחרים בתשלום. לקוח בישראל חסום למספרי 1-919, אלא אם כן ביקש במפורש מחברת התקשורת שלו להיות זמין אליהם. שירותי מין בחיוג למספר עם הקידומת 012-44 הם בסך הכל מעקף של החוק. בלוג התקשורת TelecomNews הוכיח כי השירותים המדוברים כלל אינם נמצאים בחו"ל וגם לא ניתן לחייג אליהם דרך ספק שיחות אחר לחו"ל. הפרקטיקה היא רק דרך לגבות הרבה כסף מלקוחות על חשבון לאקונה משפטית.

כבר בעבר מסר משרד התקשורת תגובה לוחמנית, אך מאז לא נעשה דבר: "הנושא הובא לידיעת המשרד ונמצא בטיפולו. כשיקבל המשרד החלטה נודיע על כך. עד אז, אנו מזמינים לקוחות שמרגישים שנפגעו משירות זה, להגיש תלונה מסודרת באתר משרד התקשורת".

מ-012 סמייל נמסר בתגובה: "הפנייה של הלקוחה צריכה להיות למפעיל הסלולרי שמסיבה לא ברורה לא ניתק את המנוי". מסלקום טרם נמסרה תגובה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker