נסיעת מבחן

גלקסי S4 דוחס יותר מאפיינים לאותו מכשיר

הגלגול הרביעי של מכשיר הדגל של סמסונג הוא בחירה טובה עבור חובבי גאדג'טים או אנשים שנבהלים מעודף אפשרויות. עבור כל השאר הוא מכשיר עם באגים ומאפיינים לא לגמרי מושלמים

ניו יורק טיימס
דיויד פוג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אנחנו מספר 2. אנחנו משתדלים יותר". הפרסומת הישנה של חברת השכרת המכוניות אוויס ממשיכה להוכיח את עצמה.

כאשר אפל תכננה את האייפון המקורי, נתח השוק שלה בתחום היה אפס, ולא היה לה מה להפסיד. כתוצאה מכך, הטלפון היה עתיר רעיונות נועזים. אך כאשר האייפון כבר היה לאייקון בפני עצמו וחשוב יותר עבור אפל, האומץ שלה לבצע שינויים נמוג. למה לשנות משהו נהדר?

סמסונג גלקסי S4צילום: אי–פי

חשש זה פתח פירצה עבור סמסונג. גלקסי S הראשון תקף בעוז את האייפון, ובמהרה הפך לכוכב סלולרי בפני עצמו. כל עוד סמסונג היתה מקום שני מרוחק, לא היה לה מה להפסיד. היא היתה יכולה לבדוק כל מיני רעיונות נועזים: "בואו ננסה לעשות מסך ממש עצום! בואו ננסה לאפשר שליטה בתנועות ידיים! בואו ננסה מעקב אחר אישונים!".

אבל עכשיו מגיע גלקסי S4, הגלגול הרביעי של מכשיר הדגל של סמסונג. ונראה שגם סמסונג מתחילה ללכת על בטוח. הגלקסי החדש הוא עדיין טלפון מבוסס אנדרואיד חזק ויפהפה. אך בבסיסו, הוא גלקסי S3 משודרג. לו היתה זו אפל, המוסיפה את האות S לציון דגם משודרג קלות, היה המכשיר הזה זוכה לכינוי גלקסי S3S.

גודלו של ה-S4 יהיה זהה לקודמו, אם כי 0.7 מ"מ דק יותר. הוא עדיין עצום, ונהדר עבור מפות וסרטים, אך בעייתי עבור ידיים קטנות. גם ה-S4 עשוי מפלסטיק - קל ונוח לאחיזה, אך לא שיקי כמו הזכוכית של האייפון או המתכת של HTC ואן. חיצונית, כנראה שאף אחד במשרד לא ישים לב שרכשתם את הגירסה החדשה והטובה ביותר של המכשיר.

ובכל זאת, סמסונג הצליחה לדחוס פנימה רכיבים טובים יותר, מבלי להגדיל את הגודל. המסך עצמו גדול יותר, על חשבון השוליים. הסוללה גדולה ב-20%, בין היתר כדי לעמוד בצריכת החשמל של המסך הגדול יותר. עדיין אפשר להחליף בקלות סוללות, ולהוסיף שטח אחסון באמצעות כרטיס זיכרון. האייפון יכול רק להביט בקנאה.

מרבית השינויים האחרים ב-S4 הם בתוכנה. הגישה של סמסונג היתה לזרוק את הכל פנימה ולראות מה עובד. אין שום סינון, שום עקביות, תיאום או כיוון אחיד. זהו מחסן גדול עמוס מאפיינים. למשל, Smart Scroll, שמבוסס על חיישן זיהוי העיניים ומאפשר למכשיר לעצור את הסרטון הנצפה כאשר מסיטים את המבט מהמכשיר, או לגלול את המסמך שקוראים כאשר מגיעים לקצה העמוד.

Air View יאפשר להצביע על המסך מבלי לגעת בו, כדי לקבל תצוגה מקדימה של משהו. אך מאפיין זה לא עובד עבור כל תוכנה. בדומה, Air Gestures מאפשר לחיישן לזהות מתי אתם מזיזים את ידכם - מאפיין ש"ממש מביא ערך מוסף כאשר אתם אוכלים ואצבעות הידיים שמונוניות", ציינה סמסונג.

S Translator אמור להיות האפליקציה שעליה חולמים כל חובבי המדע בדיוני. אם מקלידים או אפילו מדברים בקול בשפה אחת, המכשיר מציג ואומר את התרגום בשפה אחרת. זה עובד פחות או יותר כאשר מקליפים, בערך כמו עמוד התרגום של גוגל. אבל בתרגום מדיבור בקול התוצאה מבולבלת - וזה עוד לפני ביצוע התרגום.

המאפיינים המתוארים לעיל גם עובדים רק עם אפליקציות מסוימות, וללמוד אלו מהם עובדים ואלו לא, לוקח זמן. חלקם מופעלים מלכתחילה וחלקם מכובים, וההחלטה על כך נראית אקראית. כך שאתם מפעילים לראשונה את מכשיר S4 שלכם, מוצגת בפניכם רשימה של כל המאפיינים, עם הסברים, אבל המכשיר שלי התעלם מכמה מהבחירות שביצעתי.

זה אינו הבאג היחיד. המכשיר שלי קרס באופן קבוע, זרק אותי החוצה ללא אזהרה מאפליקציית המצלמה או מעמוד קביעת ההגדרות, ושכח באופן מיידי את ההעדפות שקבעתי.

המצלמה מאוד טובה, אבל צילומי ה-13 מגה-פיקסל קצת רכים מדי, ובאור חלש הם יוצאים מגורענים. אפליקציית המצלמה עברה גם היא שדרוג, על פי אותה תפיסת עולם של "הכל הולך".

אפשר לצלם צילומי סטילס בזמן צילום סרטון וידיאו. ניתן לצלם בהילוך איטי או בהילוך מהיר. אפשר להשתמש בפילטרים בסגנון אינסטגרם (צבעים מוזרים, אפקט הזדקנות) הן על צילומי סטילס והן בוידיאו, ואפשר לראות את השפעתם מראש לפני שמצלמים.

כל זה לא כולל אפילו את האפשרויות המיוחדות הנוספות, בהן אפשרות לצילום המשלב מספר צילומים של גוף בתנועה ויוצר בכך תחושת תנועה, אפשרות להקפאת חלקים מהתמונה בסרטון, ואפשרות להציג במקביל במסך מפוצל את מה שמצלמות המצלמה הקדמית והאחורית של המכשיר.

הנה עצה מפתיעה עבורכם: המאפיין החדש הטוב ביותר של S4 הוא זה שמסתיר את מרבית המאפיינים. קוראים לו Easy Mode, והוא יסב אושר לאנשים רבים. במאפיין זה, הבלגאן במאפיינים של S4 מתפוגג. יש גם שלושה מסכי בית, והסמלים גדולים, מעטים ובהירים. סמסונג לא אומרת זאת במפורש, אבל נראה כי Easy Mode מיועד לאנשים מבוגרים. וגם לכאלה שמעדיפים ממשק פשוט ונקי.

בסופו של דבר, גלקסי S4 הוא בחירה טובה עבור אנשים משני קצוות המיומנות הטכנולוגית: מצד אחד חובבי גאדג'טים שאוהבים התאמה אישית, ומצד שני (הודות ל-Easy Mode) אנשים שנוטים להיבהל מיותר מדי אפשרויות.

עבור כל השאר, ייתכן כי S4 סובל מבאגים בנקודות מסוימות ועמוס במאפיינים לא לגמרי מושלמים. אבל בבסיסו הוא מכשיר מצוין. מהיר, בהיר ויפהפה. הוא מרוויח בקלות את מקומו כיורש של גלקסי S3, ומתחרה באייפון.

בפעם הבאה, ייתכן שיהיה זה תורה של אפל להשתדל יותר.

תגובות