טכנופיל

איווקס רדאר - יקר אבל שווה את הכסף

תפקוד המערכת התגלה כטוב, ושופר לעומת הדור הקודם שלה, למעט בעיה אחת - נראה שאלומת הרדאר רחבה מדי, ולעתים מתריעה בפני התקרבות למכונית הנעות בנתיבים מקבילים, ולא מסכנות את הנהג

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

>> בנסיעה הבאה במכונית נסו לערוך ניסוי קטן - ספרו כמה פעמים לא הייתם מרוכזים לגמרי בכביש, אלא בטלפון, ברדיו או שפשוט חלמתם בהקיץ. ייתכן שתגיעו למסקנות מבהילות. אנחנו נוטים לאבד ריכוז בעמידה בפקקים או ברמזורים, אבל היעדר תשומת הלב גולש לחלקים נוספים של הנהיגה. התוצאות יכולות להיות תאונה קלה לפני רמזור, אך עלולות גם להיות הרות אסון.

כמובן שאפשר להשתדל להתרכז יותר, אך כנראה שזה לא מספיק. בשנים האחרונות נכנסו לשוק מערכות בטיחות שמסייעות לנהג להימנע ממרבית סוגי התאונות, ומתריעות בפני אי שמירת מרחק מספק או מעבר נתיב ללא איתות. אחת ממערכות אלה היא איווקס רדאר ‏(Awacs‏), המשלבת מכ"ם ומצלמה כדי לסייע לנהג להגיע הביתה בשלום.

באחרונה, בחנו את הדור השני של המערכת. השיפור העיקרי הוא במערכת רדאר קטנה יותר, המותקנת לפני הפגוש הקדמי, ולא בתוכו, כמו בדור הקודם. כך אפשר להימנע מהסרת הפגוש וחיתוכו, דבר שמסב נזק למכונית ומקשה על מכירתה כיד שנייה. מעבר לכך, המערכת דומה מאוד לזו שפגשנו בעבר.

התצוגה של איווקס נותרה פשוטה וברורה - כמה נוריות אזהרה שמהבהבות אם מתקרבים מהר מדיי למכונית שלפניכם, ונורות אחרות יתריעו על מעבר נתיב. סכנה חמורה גם תדווח בצפצוף חזק וייחודי. תפקוד המערכת התגלה כטוב, ושופר לעומת הדור הקודם שלה, למעט בעיה אחת - נראה שאלומת הרדאר רחבה מדי, ולעתים מתריעה בפני התקרבות למכונית הנעות בנתיבים מקבילים, ולא מסכנות את הנהג.

חיסרון נוסף הוא המחיר הגבוה4,270 - שקל. אמנם המערכת מיועדת לשמש אתכם שנים רבות, ואפשר אף להעביר אותה למכונית הבאה שתרכשו, אבל הסכום הגבוה עלול להרתיע.

השורה התחתונה: בשל תחושת הביטחון שהמערכת מקנה, והאפשרות שתחסוך לכם כסף רב בתיקוני כלי רכב, ואולי גם תשמור על חייכם, אנחנו ממליצים להשקיע במערכת כזאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker