"כוכב נולד" לסטארט-אפים נוסח חיפה: הקהל לא רק מדיח אלא גם מממן

חממת StartApp Factory משיקה תוכנית חניכה של 8 חודשים, כשכל חודשיים יבחר הקהל במיזמים הראויים להמשך מימון

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חיפה מתעוררת כמרכז יזמות וסטארט-אפים. אירוע חדשני המאפשר לקהל להשתתף במימון ראשוני של סטארט-אפים צפוי להתקיים ביום חמישי הקרוב במסגרת חממת StartApp Factory. שמונה סטארט-אפים שהגיעו לקו הגמר יציגו מול קהל של כ-500 משתפפים את המיזמים שלהם. אך בניגוד לתחרויות 'כוכב נולד' מסוג זה, הזוכים לא יבחרו במעמד האירוע, אלא יתחילו תהליך חניכה בן 8 חודשים במסגרת אתר ייעודי שהקימה StartApp Factory. במסגרת התהליך יקבלו היזמים הערות מקהל הגולשים ויעצבו בהתאם את המוצר שלהן והמודל העסקי. קהל הגולשים יוכל לסייע במימון ראשוני של עשרות עד מאות שקלים לכל מיזם.

ערן אלפונטה, אחד משלושת היזמים שמאחורי StartApp Factory, מסביר כי "בימים אלה אנו משיקים פלטפורמה אינטרנטית ייחודית המספקת ליזמים תהליך פיתוח מובנה, בצורה של תחרות, שבמהלכו יוכלו המיזמים לגייס את אהדת הקהל ואת מימונו.  התחרות מהווה תהליך של ברירה טבעית, בה משתמשי האפליקציות הם אלה שמשפיעים ואף מסייעים במימון המיזמים, עד להשקתם המוצלחת. לאחר למעלה מ-40 אודישנים לעשרות יזמים, ועם סיום שלב "מחנה אימונים", בו התמודדו היזמים עם אתגרים שונים, בחרנו שמונה יזמים שיציגו את הרעיון שלהם מול קהל שיחליט מיהם המיזמים שיעברו לשלב הבא. לקהל תינתן גם האפשרות לסייע במימון ראשוני על מנת לאפשר ליזמים להוציא לפועל את השלב הראשון של המיזם".

צילום: אי–פי

אלפונטה מסביר כי "ביום חמישי הקרוב צפיה ההשקה של התהליך המורכב מארבעה שלבים של חודשיים כל אחד. בסוף כל שלב תתבצע הערכה מחודשת של המיזמים ומימון של המיזמים שאותם יבחר קהל הגולשים באתר. בכל שלב בחינה יציגו היזמים  לקהל באתר את מה שהשיגו עד כה, כיצד השתמשו בהון שגייסו ומה כוונתם לעשות בשלב הבא, בהנחה כי יקבלו מימון המשך. הקהל יחליט מי מבין המיזמים ראוי למימון שלב נוסף. כמו כן, היזמים יקבלו תגובות מהקהל לגבי המוצר ויוכלו לעצב אותו, ואת המודל העסקי בהתאם לתגובות. תהליך זה גם יאפשר ליזמים להתחיל ולבנות לעצמם כבר בשלב מאוד מוקדם קהל של משתמשים", אומר אלפונטה.

מיזם זה הוא חלק מהתעוררות הדרגתית שמתרחשת בחודשים האחרונים בחיפה. "כמי שמשתתף מזה שנים במפגשי יזמים בכל הארץ, התרגלתי כבר למצב בו שבו שליש מהיזמים שמגיעים למפגשים בתל אביב והרצליה הם בכלל חיפאים. בשנה וחצי האחרונות הוקמו בעזרת עיריית חיפה מרכז יזמות מאוד תוסס באיזור הנמל. מאות יזמים משתתפים אחת לחודש במפגשים במסגרת BeerTech, יזמים בג'ינס, הרצאות ועוד אירועים", אמר אלפונטה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker