רוצים לראות משחקי הכס? בית המשפט הוציא צו לחסום אתרי שיתוף

האתרים Gozlan ונאקו נחסמו בעקבות צו בית המשפט; החסימה היא פרי פעילותו של זיר"ה, גוף משפטי הנלחם בפיראטיות וממומן על ידי 11 גופי תקשורת

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

ספקית האינטרנט בזק בינלאומי היתה היום הראשונה לקיים את צו הבית משפט והחלה לחסום אתרי אינטרנט ישראלים המאפשרים צפייה בסדרות וסרטים (תוך הפרת זכויות יוצרים) בהם האתרים  Gozlan יצא בכתובת  והאתר נאקו שהכתובת הנוכחית שלו היא . החסימה היא פרי פעילות זיר"ה, גוף משפטי הנלחם בפיראטיות וממומן על ידי 11 גופים בהם גם HOT,yes, רשת, קשת וערוץ 10. מאחר יותר כל ספקיות האינטרנט חסמו את האתרים שבצו מלבד נטוויז'ן שטרם קיבלה אותו.

החסימה אינו מרצונה של הספקית. למעשה, כל 5 הספקיות הגדולות בישראל מחויבות גם הן לחסום את האתרים: בזק בינלאומי, 012 סמייל, 013 נטוויז'ן, פרטנר והוט-נט. פטורות מחסימה, לפחות כעת, רק ספקיות קטנות כמו אקספון וטריפל סי. מדובר במרדף קצת אבוד של זיר"ה לחסום אתרים כאלו, היות והם משנים שם מתחם בקלות. רק ב-3 שבועות האחרונים הוציא בית המשפט 3 צווים מעודכנים עקב שינויי כתובת של האתרים.

בינתיים, לקוחות בזק בינלאומי רחוקים להיות מרוצים ועמוד הפייסבוק של החברה סוער. הנה חלק מהסטטוסטים שסופגת החברה כעת: "בזק בינלאומי לא ראויים להיות חברת אינטרנט. מה שעשיתם בסופ''ש הזה, הוא עוול כלפי הלקוחות. העדפתם להיות תקדים מסוכן מאשר לבצע את עבודתכם ולפעול למען הלקוחות שלכם. פגעתם בחופש בסיסי. אדם שמתחבר אליכם מצפה שתהוו עבורו צינור לכל האינטרנט ולא תסננו לו מה שלא מתחשק לזה או אחר"; "בתור מנוי של בזק בינלאומי יש לי לאמר לכם דבר אחד-נשבר כבר ה... מזה שאתם חוסמים מה שבא לכם מתי שבא לכם,למשל את האתר של גוזלן צפייה ישירה...מי אתם בכלל שתחליטו בשבילי ובשביל כלל הצרכנים שלכם לאן לגלוש בתירוץ מגוחכים של צווי בית משפט".

על טענות הגולשים מגיבה החברה בפייסבוק ומוסרת: "ראשית חשוב לי לציין כי בזק בינלאומי אינה חוסמת אתרים מיזמתה, חסימת אתרים נעשית על ידנו רק במידה וקיימת הוראת בית משפט רלוונטית. בנוגע לאתר,גוזלן הגישה לאתר זה אכן נחסמה בהוראת בית המשפט. אלי, נציג דיגיטל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker