רוחב הפס גדל: ישראל במקום ה-15 במדד מוכנות הרשתות

ישראל טיפסה השנה 5 מקומות בדירוג הודות להגדלת רוחב הפס המחבר אותה לשדירת האינטרנט העולמית והמאמצים הממשלתיים להרחיב את השירותים המקוונים

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
ענבל אורפז

ישראל עלתה 5 מקומות בדירוג מוכנות הרשתות (Networked Readiness Index) של הפורום הכלכלי העולמי (World Economic Forum) בהשוואה לשנה שעברה - למקום ה-15.

הדירוג פורסם כחלק מדו"ח טכנולוגיות מידע עולמי שהתפרסם היום ומודד את הפוטנציאל של תשתיות טכנולוגיות תקשורת ומידע לתרום לצמיחה הכלכלית ולאיכות החיים. בראש הדירוג נמצאות פינלנד, סינגפור ושוודיה. פינלנד טיפסה למקום הראשון לאחר שבשנה שעברה דורגה שלישית.

צילום: ניר כפרי

מחברי הדו"ח מציינים כי ישראל טיפסה בדירוג הודות להגדלת רוחב הפס המחבר אותה לשדירת האינטרנט העולמית, הודות לפרויקטים לפרישת הסיבים התת-ימיים של טמרס ובזק בינלאומי.

כעת ישראל נמצאת במקום ה-39 בעולם ברוחב הפס הבינלאומי. ישראל מדורגת במקום הראשון בתעריף אינטרנט בפס רחב לפי כוח קנייה. כמו כן, מציינים מחברי הדו"ח עלייה במדדים הבוחנים את המאמצים הממשלתיים להרחיב את מספר השירותים המקוונים (ישראל מדורגת במקום 15) וכלים למידע והשתתפות מקוונים להעלאת ההשתתפות של אזרחים (ישראל מדורגת במקום השביעי).

עם זאת, מחברי הדו"ח מדגישים כי כדי למנף את הפוטנציאל של ישראל בתחום טכנולוגיות המידע עליה לשפר את איכות מערכת החינוך, מדד בו מדורגת ישראל במקום ה-53, בייחוד בתחומי המדעים והמתמטיקה, בהם ישראל נמצאת במקום ה-89.

ישראל מובילה בשיעור הגשות הפטנטים בתחום טכנולוגיות המידע ומדורגת רביעית. לטענת המחברים דירוג זה משקף את חשיבות הסקטור לכלכלה המקומית ולסביבה שתורמת לחדשנות ויזמות. עם זאת, ישראל מדורגת במקום נמוך (90) במדד הבוחן את הזמן שלוקח לפתוח עסק ולאכוף חוזים (מקום 124).

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker