הבנק העולמי מוביל השקעה של כ-10 מ' ד' ב-DiViNetworks הישראלית

IFC, זרוע ההשקעות של הבנק העולמי, תשקיע בחברה מספר מיליוני דולרים ■ יתרת הסכום הגיעה ממשקיעים פרטיים; החברה מפתחת פתרון להוזלת עלויות באינטרנט בעיקר באפריקה ובאמריקה הלטינית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

זרוע ההשקעות של הבנק העולמי (IFC) צפויה להשקיע בסטארט-אפ הישראלי DiViNetworks שמפתח מוצר לדחיסת דאטה לספקיות אינטרנט שמביא להוזלת עלויות. IFC תשקיע בחברה הישראלית מספר מיליוני דולרים כחלק מסבב השקעה של 10 מיליון דולר בחברה. יתרת הסכום מגיעה ממשקיעים פרטיים. DiViNetworks הוקמה ב-2004 על ידי ברק אבוטבול, מנכ"ל החברה, וד"ר חיים שאול, סמנכ"ל טכנולוגיות. החברה מעסיקה כ-30 עובדים, רובם בתל-אביב. עד היום גייסה החברה מספר מיליוני דולרים ממשקיעים פרטיים.

המוצר אותו פיתחה DiViNetworks דוחס מידע שעובר בשדרת האינטרנט העולמית. "אנחנו דוחסים אינטרנט", מסביר שאול, "מה הכוונה? אפשר לדחוס או לעשות אופטימיזציה כי אנשים מורידים את אותם דברים. למשל את אותם סרטים". לדבריו, החברה הוקמה ב-2004, תקופה בה פרוטוקול ההורדות e-mule שלט בעולם. "המוטיבציה היתה לחסוך לספקי האינטרנט בעיקר את הקווים הבינלאומיים. מאז האינטרנט השתנה ועיקר התוכן שעובר הוא וידאו בצפייה ישירה. המטרה שלנו היא להפחית את התנועה וכך להפחית את העלויות. האלטרנטיבה של הספקיות היא לקנות עוד קו" אומר שאול. לקוחות החברה הם ספקיות אינטרנט בעיקר באפריקה ודרום אמריקה. "האינטרנט שם יקר, אז היתרון שלנו שם גדול יותר" טוען שאול.

דחיסת המידע מתבצעת באמצעות שרת שנמצא בצד הרחוק של שדרת האינטרנט וודוחס את המידע ושרת קרוב שפורס את המידע. "השרת עובר על הקו ומחפש רצפים של מידע שכבר עברו עליו. אם המידע כבר קיים השרת שולח מראה מקום לתוכן. החיפוש לא מתבצע לפי שם קובץ או כתובת (URL), אלא לפי הדאטה עצמו. גם אם הוא ישתנה קצת נזהה שזה אותו קובץ", מסביר שאול. הפתרון של DiViNetworks הוא שרת שמריץ את התוכנה של החברה. כמו כן, כדי להקל על ספקיות קטנות שלא מחוברות לכאבל הבינלאומי להשתמש בשירות החברה הציבה חוות שרתים בעולם.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker