המשרה החמה בהיי-טק הישראלי - מפתחי מובייל; השכר - עד 27 אלף שקל

פורטל דרושים וחברת jobinfo להשמה בהיי-טק: שכר מהנדסי החומרה יורד

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הביקוש למפתחי מובייל ממשיך לעלות ואתו גם השכר. ברבעון הראשון של 2013 נרשמה עלייה של 17% בביקוש למפתחי מובייל, בעיקר מפתחים בסביבות ג'אווה, HTML5, iOS ו-objective C - כך עולה מנתוני פורטל דרושים וחברת jobinfo להשמה בהיי-טק.

העליה בביקוש למפתחים נרשמה בעקבות הגידול במספר החברות שמפתחות אפליקציות מובייל. לפי סקירת מאגר המידע IVC Online, נרשמה עלייה של 49% במספר החברות החדשות שמפתחות אפליקציות מובייל בהשוואה ל-2011. כיום פעילות בישראל 561 חברות שעוסקות בפיתוח אפליקציות מובייל.

כמה מרוויחים מפתחי מובייל?

הביקוש הגבוה למפתחי מובייל מלווה גם בשכר הולם: מפתח בעל ניסיון של שנתיים ירוויח 14-10 אלף שקל, כך לפי נתוני Jobinfo. לטענת החברה, מעסיקים יעדיפו מועמדים בעלי ניסיון על פני תואר או השכלה פורמאלית. מועמדים בעלי ותק של 5 שנים ירוויחו 22-20 אלף שקל ומועמדים עם ניסיון של יותר מ-7 שנים ישתכרו 27-25 אלף שקל.

"עבור מפתחי אפליקציות קיימת גמישות מצד החברות המגייסות להעסיק אנשים בעלי ניסיון ופחות התעקשות על השכלה פורמלית בתחום. עם זאת, הדרישה להשכלה רלוונטית עולה כאשר החברה מחפשת לגייס מפתח עבור פיתוחים לפרויקטים או מוצרים מורכבים עם אפיונים מצד החומרה, התקשורת ואבטחת המידע. בתפקידים אלו נדרש גם ניסיון בעבודה מול ממשקים רבים כגון אנשי UI, מנהלי מוצר ועוד", אמרה שרית מלכה, דירקטור גיוסים ב-Jobinfo.

לפי Jobinfo, נרשמה גם עלייה של 27% בביקוש לעובדים בתחום האינטרנט בהשוואה לרבעון הקודם. הדרישה היא למומחי פיתוח בתחום האינטרנט (developer/web expert) השולטים במספר שפות ותחומים: JavaScript, HTML5, PHP, ו-UI/UX.

"תחום האינטרנט ממשיך להתחזק ורמת הביקושים הגבוהים ניכרת בעליות להן אנו עדים כל רבעון בפרסום משרות מסוג זה אצלנו באתר. במקביל לגידול בדרישה למפתחים, ניכר גם גידול בביקוש למקצועות נוספים כגון מומחי SEO ו-PPC. נראה כי הדרישה רק תלך ותגדל בזמן הקרוב", ציין דרור אפשטיין, מנכ"ל משותף בפורטל דרושים.

רמת השכר למתכנתים ולמפתחים בעלי ניסיון של 5-2 שנים בשפות האינטרנט היא 14-12 אלף שקל לחודש. למועמדים בעלי תואר רלבנטי וניסיון המשלב פיתוח ווב ופיתוח בשפות נוספות השכר יקבלו 20-18 אלף שקל בחודש.

מנגד, בתחום החומרה נרשמו ירידות בשכר ובלימה בביקוש לעובדים. ברבעון הראשון של 2012 נרשמה עלייה של 1% בלבד בביקוש עובדים בתחום החומרה. לטענת מלכה, "ברבעון הראשון של 2013 חברות פתחו מחדש תקנים אחרי שבשנה שעברה הייתה עצירה בגיוסים לתחום בעקבות גל הפיטורים לו היינו עדים במהלך 2012 במרכזי הפיתוח של מספר חברות חומרה בארץ, כגון פריסקייל, טקסס אינסטרומנטס (TI) ואחרות. העובדים המפוטרים נקלטו בחלקם בחברות המתחרות. בשוק בו ההיצע של המועמדים גבוה מהביקוש מתאפשר לחברות לשכור מועמדים בשכר נמוך משהיה ועל כן אנו עדים לירידה של 6% במשכורות של מהנדסי וריפיקאציה ומהנדסי מערכת בעלי ניסיון של 5-3 שנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker